Γεωπόνος Ζωικής Παραγωγής - Ζωοτέχνης με έδρα το Καλέντζι Κορινθίας
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
ΑγροτικάΚατηγορία θέσης
Αγροτικά

  Κύριες αρμοδιότητες:

  • Διακίνηση, παρακολούθηση και απογραφή του Ζωικού κεφαλαίου του τμήματος.
  • Προγραμματισμός και παραγγελία τροφών για την κάλυψη των αναγκών του τμήματος στον Εργοδηγό Ζωοτροφών.
  • Διεξαγωγή μετρήσεων και ελέγχων σύμφωνα με τη διαδικασία.
  • Διασφάλιση ποιότητας της ευζωίας των ζώων
  • Παρακολούθηση και τήρηση συστημάτων διασφάλισης ποιότητας και ασφάλειας (ISO 22000:2018 κλπ.)
  • Υπεύθυνος για την εφαρμογή και καταγραφή του προγράμματος υγειονομικών εργασιών καθώς και της διαχείρισης των απορριμμάτων -αποβλήτων εντός και εκτός του χώρου ευθύνης του.
  • Διασφάλιση εφαρμογής της κείμενης νομοθεσίας

Απαιτούμενα προσόντα :

  • Πτυχίο πανεπιστημιακής ή τεχνολογικής εκπαίδευσης (Ζωικής Παραγωγής).
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Πολύ καλή γνώση λειτουργιών MS Office
  • Εμπειρία σχετική με το αντικείμενο θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.

Παροχές :

  • Σταθερή και μόνιμη συνεργασία με προοπτικές εξέλιξης.
  • Ικανοποιητικός μισθός.

Κόρινθος