Για εργοδότες
ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΣ/ΣΧΕΔΙΑΣΤΡΙΑ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ&CASUAL ΕΝΔΥΣΗΣ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Διεθνής Αθλητική ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΠΕ είναι η Νο.1 Ελληνική εταιρεία η οποία δραστηριοποιείται τα τελευταία 42 χρόνια στο εμπόριο αθλητικών ειδών.

Σήμερα, τα αθλητικά σήματα Admiral, Kappa, Maui and Sons και Starter προωθούνται μέσω των 134 Admiral Sport Shops τα οποία αποτελούν ένα ισχυρό δίκτυο πώλησης σε Ελλάδα, Βουλγαρία και Κύπρο και προσφέρουν μεγάλη ποικιλία σε αθλητικά ρούχα, είδη σπορ, casual ρουχισμό, αξεσουάρ, αθλητικά παπούτσια, καθώς και εξειδικευμένο εξοπλισμό για τα δημοφιλέστερα αθλήματα. Η ευρύτερη οικογένεια της Admiral αριθμεί περισσότερους από 800 εργαζομένους, ενώ η εταιρία διαθέτει σημεία πώλησης shop in shop αλλά και σε καταστήματα duty free.

Η Εταιρεία ζητά να καλύψει τη θέση : Σχεδιαστής/Σχεδιάστρια Αθλητικής&Casual Ένδυσης (Sports & Casual Apparel Designer).

Απασχόληση : Full-Time

Τοποθεσία Θέσης : Ασπρόπυργος

Περιγραφή Θέσης :

  • Δημιουργία γυναικείων, αντρικών και παιδικών συλλογών άθλησης και casual.

  • Δημιουργία τεχνικών σχεδίων.

  • Έλεγχος δειγμάτων και παραγωγής.

  • Άμεση συνεργασία με τις ομάδες δημιουργίας νέων συλλογών και τον Γενικό Διευθυντή.

Επιθυμητά Προσόντα :

  • 5+ έτη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση

  • Άριστη γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων Adobe και Autocad.

  • Καλή γνώση MS Office.

  • Καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας.

  • Δημιουργικότητα.

  • Πνεύμα συνεργασίας, ομαδικότητα και υπευθυνότητα.

  • Αποδοτικότητα σε περιβάλλον

Προαιρετικά Προσόντα :

Τεχνικές γνώσεις σε υφάσματα, αξεσουάρ και πατρόν.

Ασπρόπυργος
πριν ένα χρόνο