Για εργοδότες
Στέλεχος Marketing
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης

Καθήκοντα θέσης

  • Συμμετοχή στον σχεδιασμό, εκτέλεση και βελτιστοποίηση στρατηγικής Marketing των προϊόντων της εταιρείας.
  • Υποστήριξη στη δημιουργία των ενεργειών προώθησης και του υλικού marketing.
  • Δημιουργία και διαχείριση των τρόπων προβολής της εταιρείας στα ΜΜΕ
  • Συγγραφή και αποστολή δελτίων Τύπου | αρθρογραφίας |Newsletter.
  • Δημιουργία περιεχομένου για τα Social Media.
  • Διαχείριση ενεργειών προώθησης για τα Social Media και των εταιρικών websites.
  • Παρακολούθηση του ανταγωνισμού και των τάσεων του κλάδου.

 Δεξιότητες υποψηφίου

  • Απαραίτητο πτυχίο Marketing (ΑΕΙ/ΑΤΕΙ).
  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία 3-5 χρόνια σε αντίστοιχη θέση.
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες.
  • Δυναμική προσωπικότητα με αναλυτική σκέψη, υπευθυνότητα, διοικητικές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Δυνατότητα συμμετοχής σε πολλαπλά projects με συνέπεια στην τήρηση χρονοδιαγραμμάτων.
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ.
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)

Προϋπηρεσία – εξειδικευμένες γνώσεις:

  • Αντίστοιχη εμπειρία κατά προτίμηση σε εταιρεία του κλάδου
  • Γνώση λειτουργίας της Amazon

θα θεωρηθούν επιπρόσθετα προσόντα κατά τη διάρκεια αξιολόγησης των υποψηφίων.

Η εταιρεία προσφέρει

  • Ικανοποιητικές αποδοχές, αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας
  • Πλήρη απασχόληση, μόνιμη θέση.
  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον.
  • Ευκαιρίες εξέλιξης
Αθήνα