Για εργοδότες
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ (ACCOUNTING ASSISTANT)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Επιθυμητά προσόντα:

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (ΑΕΙ/ΤΕΙ) λογιστικής-οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον τριών (3) ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και εφαρμογών MS Office (Word, Excel)
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση λογιστικών προγραμμάτων & ERP συστημάτων
  • Καλή γνώση mydata
  • Γνώση εργατικής και φορολογικής νομοθεσίας
  • Γνώση διαχείρισης Ευρωπαϊκών προγραμμάτων ΕΣΠΑ
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα και εχεμύθεια

Αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση και έλεγχος παραστατικών, εισπράξεων, πληρωμών, αγορών, δαπανών και παγίων και λογιστικών εγγραφών εσόδων.
  • Ενημέρωση, καταχώρηση τραπεζικών κινήσεων & παρακολούθηση τραπεζικών λογαριασμών
  • Επικοινωνία με πελάτες, προμηθευτές και συνεργάτες
  • Συμφωνίες υπολοίπων Πελατών/Προμηθευτών/Τραπεζών
  • Προετοιμασία, έλεγχος και πληρωμή πιστωτών
  • Τήρηση ταμείου (είσπραξη λογαριασμών και εξόφληση οφειλών)
  • Τήρηση και παρακολούθηση εργατικών θεμάτων (μισθοδοσία/ άδειες/ ασθένειες/ωράριο εργασίας/ απουσίες, κλπ)
  • Υλοποίηση εργασιών μηνιαίου κλεισίματος και οικονομικών αποτελεσμάτων σε συνεργασία με τον Λογιστή
  • Κατάρτιση μηνιαίων report
  • Υποστήριξη καθημερινών εργασιών λειτουργίας λογιστηρίου

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Πλήρη Απασχόληση
  • Πενθήμερη εργασία
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Φιλικό εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές ανάπτυξης και εξέλιξης.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση: info@neocell.gr με την ένδειξη Β. ΛΟΓΙΣΤΗ.

Όλες οι αιτήσεις που λαμβάνει η εταιρεία θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές, σύμφωνα και με την ισχύουσα νομοθεσία περί προστασίας προσωπικών δεδομένων και αποθηκεύονται στη βάση δεδομένων της εταιρείας για 6 μήνες.

Μεταμόρφωση