Για εργοδότες
Exports Coordinator
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η αμιγώς ελληνική, κορυφαία βιομηχανία DUROSTICK – μία από τις υγιέστερα αναπτυσσόμενες εταιρείες στον τομέα των δομικών υλικών – στα πλαίσια ανάπτυξης του τμήματος Εξαγωγών, επιθυμεί να προσλάβει Exports Coordinator.

Αν έχετε άνεση στην επικοινωνία και άριστες ικανότητες οργάνωσης, αν ο επαγγελματισμός και η συνέπεια αποτελούν βασικό χαρακτηριστικό της εργασιακής σας καθημερινότητας, θα χαρούμε να γίνετε μέλος της ομάδας μας.

Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση και εκτέλεση παραγγελιών
  • Προετοιμασία όλων των απαιτούμενων εγγράφων εξαγωγής
  • Έκδοση τιμολογίων και πιστωτικών σημειωμάτων
  • Έλεγχος εκπλήρωσης πληρωμών, σύμφωνα με τους συμφωνηθέντες όρους
  • Αυστηρή συμμόρφωση με τους κανονισμούς εξαγωγών
  • Οργάνωση αποστολών – Διαχείριση δικτύου μεταφορέων
  • Συνεργασία με όλα τα τμήματα της εταιρείας, για την ομαλή διεκπεραίωση των φορτώσεων εξωτερικού
  • Καθημερινή υποστήριξη Πωλητών εξωτερικού (τιμοκατάλογοι, προσφορές, προετοιμασία/αποστολή δειγμάτων, προετοιμασία συμμετοχής σε διεθνείς εκθέσεις)

 Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση Αγγλικών. Γνώση επιπλέον ξένων γλωσσών θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.
  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών, ιδανικά σε χημική βιομηχανία.
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες, θετική διάθεση, αφοσίωση, πελατοκεντρική αντίληψη
  • Team player
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση, για την τήρηση προθεσμιών και στόχων
  • Δυνατότητα παράλληλης εκτέλεσης πολλαπλών εργασιών – Έμφαση στην λεπτομέρεια
  • Επιθυμητή η γνώση χειρισμού CRΜ

Προσφέρονται

  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ :

ΤΑ ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΑ ΝΑ ΑΠΟΣΤΕΛΛΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ

Όλα τα βιογραφικά θα θεωρηθούν απόλυτα εμπιστευτικά και θα τηρηθούν στο αρχείο της εταιρείας για διάστημα 12 μηνών.
Παρακαλείσθε να μην παίρνετε τηλέφωνο για να ρωτάτε εάν λάβαμε το βιογραφικό σας. Εάν δεν είστε σίγουροι, παρακαλούμε να το ξαναστείλετε.

Κατόπιν αξιολόγησης των βιογραφικών, θα κληθούν για συνέντευξη μόνον όσοι πληρούν  τις προϋποθέσεις. Εάν δεν λάβετε τηλεφώνημά μας μέσα σε δύο εβδομάδες από την αποστολή του βιογραφικού σας σημειώματος, σημαίνει πως δεν περάσατε στη δεύτερη φάση και σας ευχαριστούμε για την αίτησή σας.

Ασπρόπυργος
πριν ένα χρόνο