Για εργοδότες
ΤΕΧΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ (ΒΑΡΔΙΑ)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Η ΕΛΒΑΛ αποτελεί τον τομέα έλασης Αλουμινίου της ΕΛΒΑΛΧΑΛΚΟΡ Α.Ε και είναι μία από τις κορυφαίες Εταιρίες του κλάδου, σε παγκόσμιο επίπεδο και η μοναδική στην Ελλάδα. Η ΕΛΒΑΛ προσφέρει αξιόπιστες και ανταγωνιστικές λύσεις, που καλύπτουν τις απαιτήσεις και των πλέον απαιτητικών πελατών της. Για περισσότερα από 40 χρόνια, αναγνωρίζεται ως ένας αξιόπιστος συνεργάτης και πρωτοπόρος παραγωγός προϊόντων αλουμινίου, με ευρύ χαρτοφυλάκιο προϊόντων υψηλής ποιότητας.

Βασικές Αρμοδιότητες

Η θέση έχει ως έδρα τα Οινόφυτα και βασικός στόχος είναι η επίβλεψη και η υλοποίηση του προγράμματος παραγωγής σε επίπεδο βάρδιας με γνώμονα την επίτευξη των προκαθορισμένων στόχων, καθώς επίσης και η εξέλιξη των μηχανημάτων μέσω προτάσεων και καινοτόμων λύσεων.

Συγκεκριμένα:
  • Είναι υπεύθυνος για την υλοποίηση του προγράμματος παραγωγής σε επίπεδο βάρδιας
  • Συνεργάζεται με τα υπόλοιπα τμήματα και προΐσταται της ομάδας του
  • Επιλύει και προλαμβάνει προβλήματα στην παραγωγή
  • Συνεργάζεται με τη Συντήρηση για την επίλυση προβλημάτων ή βλαβών
  • Προτείνει λύσεις σε τεχνικά προβλήματα
  • Παρακινεί και καθοδηγεί την ομάδα του για να επιτύχει τους προκαθορισμένους στόχους της
Γνώση, Προσόντα & Εμπειρία
  • Πτυχίο TEI Μηχανολόγου ή Ηλεκτρονικού Μηχανικού
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε Τμήμα Παραγωγής ή Συντήρησης επιθυμητή
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Καλή γνώση Η/Υ και χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Γνώση SAP επιθυμητή
  • Προσαρμοστικότητα και ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Ικανότητες Οργάνωσης / Μεθοδικότητα
  • Επικοινωνιακές ικανότητες & πνεύμα ομαδικότητας
Παροχές στους Εργαζομένους
Η Εταιρία μας παρέχει ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον, στο οποίο ενθαρρύνεται η συνεργασία και η συνεχής εκπαίδευση. Επιπλέον, η ΕΛΒΑΛ προσφέρει στους εργαζομένους της ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών και ευρύ φάσμα παροχών.
Οινόφυτα
πριν 2 χρόνια