Για εργοδότες
Κωδ:PRD048.
PRD048 Μηχανικός Συντήρησης
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΞάνθηΤοποθεσία
Ξάνθη
πριν ένα χρόνο
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Ο Όμιλος Πλαστικά Θράκης είναι ένας ελληνικός πολυεθνικός Όμιλος, ο οποίος δραστηριοποιείται στην παραγωγή και διάθεση προϊόντων πολυπροπυλενίου και πολυαιθυλενίου, διαθέτοντας παραγωγικές εγκαταστάσεις σε 6 χώρες (Ελλάδα, Μεγάλη Βρετανία, Βουλγαρία, Ρουμανία, Ιρλανδία και ΗΠΑ), εταιρείες διανομής και εμπορίας σε 5 χώρες (Νορβηγία, Σουηδία, Σερβία, Αυστραλία, Κίνα) και δίκτυο πωλήσεων που εκτείνεται σε περισσότερες από 80 χώρες.

Η εταιρεία Thrace Polyfilms SA, μέλος του Ομίλου Πλαστικά Θράκης, αναζητά να προσλάβει ένα άτομο για τη θέση του Μηχανικού Συντηρητή στην παραγωγική της μονάδα στην Ξάνθη.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Άμεση αποκατάσταση μηχανολογικών βλαβών στη γραμμή παραγωγής
  • Εντοπισμός πιθανών προβλημάτων στις μηχανές και αποτελεσματική επικοινωνία αυτών για  την έγκαιρη επίλυση τους
  • Έλεγχος και συντήρηση του εξοπλισμού
  • Συμμετοχή στις εργασίες  βελτίωσης του μηχανολογικού εξοπλισμού
  • Συμμετοχή στην εγκατάσταση νέου εξοπλισμού
  • Συνεργασία  με τους εργοδηγούς βάρδιας για την διασφάλιση της ομαλής λειτουργίας της  παραγωγικής διαδικασίας
  • Τήρηση των κανόνων Υγιεινής και Ασφάλειας

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΤΕΙ/ΙΕΚ/ΕΠΑΛ μηχανολογικής κατεύθυνσης
  • Κατοχή επαγγελματικής άδειας μηχανολόγου
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση, τουλάχιστον 1 έτους
  • Εμπειρία στη συντήρηση και εγκατάσταση μηχανολογικού εξοπλισμού
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας & εξοικείωση με τη χρήση Η/Υ
  • Ικανότητα τήρησης διαδικασιών και επίλυσης προβλημάτων
  • Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες, πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Εκπληρωμένες Στρατιωτικές υποχρεώσεις (αφορά άνδρες υποψηφίους)

Ο Όμιλος προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ασφάλεια ζωής και υγείας
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας
  • Ευκαιρίες για εκπαίδευση και ανάπτυξη σε ένα δυναμικά εξελισσόμενο περιβάλλον

Στον Όμιλο Πλαστικά Θράκης χειριζόμαστε το βιογραφικό σας σημείωμα με απόλυτη εμπιστευτικότητα, σεβόμαστε το απόρρητό σας και χρησιμοποιούμε τα προσωπικά σας δεδομένα αποκλειστικά για το σκοπό που μας τα έχετε παράσχει. Για να μάθετε σχετικά με τα δικαιώματά σας, διαβάστε την πολιτική απορρήτου στη διεύθυνση: https://www.thracegroup.com/gr/el/privacy-policy/

Ξάνθη