Για εργοδότες
Κωδ:ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η εταιρία προσφέρει για τη θέση του/της υπεύθυνού/ης λογιστηρίου:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον σε μια συνεχώς αναπτυσσομένη εταιρία
  • Συνεχή εκπαίδευση για εξέλιξη
  • Άριστες συνθήκες εργασίας

Καθήκοντα

  • Συμφωνία Πελατών, Προμηθευτών-Τρίτων.
  • Συμφωνία Τραπεζών.
  • Έλεγχος παραστατικών.
  • Καταχώρηση τιμολογίων δαπανών και λοιπών λογιστικών εγγραφών.
  • Προετοιμασία δηλώσεων Παρακρατούμενοι, ΦΜΥ κλπ
  • Οργάνωση και επίβλεψη ορθής λειτουργίας λογιστηρίου.
  • Ευθύνη ομάδας λογιστηρίου.
  • Έλεγχος και παρακολούθηση δαπανών

Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. – Τ.Ε.Ι. Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Πολύ καλή γνώση του Λογιστικού σχεδίου, Φορολογίας Εισοδήματος, ΦΠΑ.
  • Άριστη γνώση αγγλικών (προφορικό και γραπτό λόγο).
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και Microsoft Office (Word, Excel, Outlook).
  • Πολύ καλή γνώση ERP συστημάτων.
  • Άριστη γνώση Μισθοδοσίας.
  • Επαγγελματική προϋπηρεσία σε βιβλία Γ’ κατηγορίας.

Ικανότητες – Δεξιότητες

  • Ηγεσία, ικανότητα καθοδήγησης με παράδειγμα και παρακίνηση
  • Συνεργασία και Ομαδικό πνεύμα
  • Υπευθυνότητα
  • Ευελιξία
  • Επικοινωνιακές και Οργανωτικές Δεξιότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών. Απόδοση κάτω από πίεση
Ασπρόπυργος
Με μεγάλη εμπειρία