Για εργοδότες
Υπεύθυνος Φύλαξης Εγκαταστάσεων & Ασφάλειας
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΑσφάλειαΚατηγορία θέσης
Ασφάλεια

Η Στέγη του Ιδρύματος Ωνάση στην Αθήνα είναι ένας πολιτιστικός χώρος που φιλοξενεί εκδηλώσεις και δράσεις σε όλο το φάσμα των τεχνών από το θέατρο, τον χορό, τη μουσική, τον κινηματογράφο και τις εικαστικές τέχνες μέχρι την ψηφιακή και υβριδική τέχνη και τον γραπτό λόγο. Προβάλλει τη σύγχρονη πολιτιστική έκφραση, υποστηρίζει Έλληνες καλλιτέχνες, καλλιεργεί διεθνείς συνεργασίες, εξερευνά τα όρια μεταξύ επιστήμης, τέχνης και κοινωνίας και προωθεί τη δια βίου μάθηση για ανθρώπους όλων των ηλικιών.

Περιγραφή Θέσης

Η Στέγη του Ιδρύματος Ωνάση αναζητά άτομα με υψηλά κίνητρα για την κάλυψη της θέσης του Υπεύθυνου Φύλαξης Εγκαταστάσεων & Ασφάλειας, για πλήρη απασχόληση με βάρδιες (συμπεριλαμβανομένων διανυκτερεύσεων, Σαββατοκύριακων και αργιών). Ο Υπεύθυνος Φύλαξης Εγκαταστάσεων & Ασφάλειας αποτελει την πρώτη γραμμή της Ομάδας υποδοχής με πρωταρχικό στόχο τη βελτίωση του αισθήματος ασφάλειας και θετικής εμπειρίας των επισκεπτών μας. Οι κύριες αρμοδιότητες της θέσης περιλαμβάνουν:

  • Παρακολουθεί και ελέγχει τις εγκαταστάσεις με σκοπό τον εντοπισμό και την αποτροπή κινδύνου
  • Διασφαλίζει την ασφάλεια και ευημερία του προσωπικού, των επισκεπτών και των εγκαταστάσεων
  • Επιδεικνύει εις βάθος γνώση των των χώρων και άλλων εξωτερικών εγκαταστάσεων που φιλοξενούν εκδηλώσεις και δράσεις της Στέγης
  • Ανταποκρίνεται με επάρκεια σε καταστάσεις έκτακτης ανάγκης

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Πλήρης ιατροφαρμακευτική περίθαλψη
  • Συνεχείς ευκαιρίες εκπαίδευσης
  • Εργασία για ένα από τους πιο δυναμικούς και καινοτόμους πολιτιστικούς οργανισμούς στην Ελλάδα

Απαραίτητα προσόντα

  • Απολυτήριο λυκείου
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψήφιους)
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία στον κλάδο της ασφάλειας
  • Αποτελεσματική διαχείριση ανθρώπων και καταστάσεων που απαιτούν διακριτικότητα και φιλικότητα
  • Στάση προσανατολισμένη στην ενδυνάμωση της θετικής εμπειρίας των επισκεπτών
  • Εξοικείωση με τη χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή και τη διαχείριση/παρακολούθηση συστημάτων ασφαλείας
  • Κάτοχος άδειας οδήγησης αυτοκινήτου και μοτοσυκλέτας

Διαπροσωπικές δεξιότητες:

  • Να λειτουργεί προληπτικά
  • Να επιδεικνύει Θετική στάση και επικοινωνία με επαγγελματισμό
  • Να διαθέτει Ομαδικό πνεύμα
  • Να διαχείριζεται απαιτητικές καταστάσεων ψύχραιμα και αποτελεσματικά
Αθήνα