Για εργοδότες
Λογιστής - Βοηθός Λογιστή
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

Η εταιρεία ΣΔΟΥΚΟΣ Α.Ε., με έδρα τα Ιωάννινα, και δραστηριοποίηση σε όλη την Ελλάδα και το εξωτερικό, αναζητά στέλεχος για μόνιμη και πλήρη απασχόληση, για την κάλυψη θέσεως με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

Αρμοδιότητες:

  • Τήρηση και παρακολούθηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Έλεγχος, χαρακτηρισμός και καταχώρηση παραστατικών δαπανών, παγίων, αγορών
  • Συμφωνίες Λογαριασμών (εμπορικό – λογιστική)
  • Ενημέρωση, καταχώρηση τραπεζικών κινήσεων & παρακολούθηση τραπεζικών λογαριασμών και πιστωτικών καρτών
  • Προετοιμασία, έλεγχος και πληρωμή πιστωτών
  • Επικοινωνία με συνεργάτες, προμηθευτές, πιστωτές και δημόσιους φορείς
  • Γενική υποστήριξη του λογιστικού τμήματος

Προσόντα:

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ ή ΤΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
  • Καλή γνώση Ε.Γ.Λ.Σ.- Ε.Λ.Π., Φ.Π.Α., και φορολογικής νομοθεσίας.
  • Ελάχιστη τριετής εργασιακή εμπειρία σε λογιστήριο εταιρείας ή λογιστικό γραφείο σε Γ’ κατηγορίας βιβλία.
  • Η γνώση του προγράμματος ERP Atlantis (UNISOFT) θα εκτιμηθεί
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύκαλή γνώση MS Office (Outlook, Word, Excel, PowerPoint)
  • Μεθοδική σκέψη, οργανωτικές ικανότητες, ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Επικοινωνιακές ικανότητες, οργανωτικότητας, ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Αναλυτική και συνδυαστική σκέψη
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό μισθό
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Αποστολή βιογραφικών κάνοντας αίτηση.

Ιωάννινα