Για εργοδότες
Οδηγός φορτηγού πλήρους απασχόλησης - Γερμανία
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης

Περιγραφή

Αναζητούμε έναν επαγγελματία οδηγό (α/θ/άλλο) για τις μεταφορές τροφίμων με ελεγχόμενη θερμοκρασία στο εσωτερικό και στο εξωτερικό.

Αν θέλετε να υποστηρίξετε την ομάδα μας, ανυπομονούμε να λάβουμε την αίτησή σας.

Δεν χρειαζόμαστε μια προσεγμένη συνοδευτική επιστολή, βιογραφικό σημείωμα ή σχολικούς ελέγχους βαθμολογίας. Για εμάς, η προσωπική εντύπωση είναι καθοριστική.

Λοιπόν, τι περιμένετε; Στείλτε μας απλά ένα email με τα στοιχεία επικοινωνίας σας και θα σας γνωρίσουμε προσωπικά. Θα χαρούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας!

Αρμοδιότητες / Βασικά καθήκοντα

Στις διαδρομές σας ταξιδεύετε μόνοι σας σε υπεραστικούς σιδηροδρόμους για έως και δύο εβδομάδες – συνήθως από Δευτέρα έως Παρασκευή και περιστασιακά κατά τη διάρκεια του Σαββατοκύριακου, ανάλογα με την διαδρομή. Ως επαγγελματίας οδηγός της ALCUNA Transport GmbH, εργάζεστε αρκετά αυτόνομα. Φροντίζετε για την ασφαλή φόρτωση και εκφόρτωση και έρχεστε σε άμεση επαφή με τους πελάτες, το εργαστήριό μας και τους συνεργάτες μας. Εκπροσωπείτε την εταιρεία μας προς τα έξω και είστε η ναυαρχίδα μας.

Προσόντα / απαιτήσεις

Η εμπειρία στη μεταφορά κατεψυγμένων τροφίμων αποτελεί πλεονέκτημα, αλλά δεν είναι υποχρεωτική. Σας προετοιμάζουμε ειδικά για αυτή την εργασία και σας προσφέρουμε τις απαραίτητες γνώσεις στο ταξίδι σας. Επίσης χρειαζόμαστε μια άδεια οδήγησης C/CE + κωδικός 95.

Οφέλη από την απασχόληση

Έχετε κι εσείς λόγο στην πληρωμή! Επιλέγετε είτε ένα μοντέλο με υψηλότερο βασικό μισθό και απλά έξοδα είτε ένα μοντέλο με χαμηλότερο βασικό μισθό αλλά διπλά έξοδα που είναι αφορολόγητα και δεν μπορούν να κατασχεθούν.

Αθήνα