Για εργοδότες
Κωδ:ΤΕ-ΜΚ-01
Μηχανολόγος Μηχανικός Έργων Υποδομής
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
2001-30000
Κατασκευαστικός | Τεχνικός κλάδος
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΜηχανικοίΚατηγορία θέσης
Μηχανικοί

Η ΤΕΡΝΑ Α.Ε. εταιρεία του Ομίλου ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ, αναζητά:

Μηχανολόγο Μηχανικό Έργων Υποδομής

(κατά προτίμηση σηράγγων)

Αρμοδιότητες:

  • Παρακολουθεί και συντονίζει την κατασκευή των H/M εγκαταστάσεων έργων υποδομής, την έγκαιρη και σωστή εφαρμογή σχεδίων / μελετών και την ολοκλήρωση των εργασιών σύμφωνα με τα χρονοδιαγράμματα
  • Επιβλέπει τη σωστή εφαρμογή των κατασκευαστικών σχεδίων από τους υπεργολάβους και τα συνεργεία του έργου
  • Συντάσσει τις προμετρήσεις των ποσοτήτων υλικών και εξοπλισμού
  • Συντονίζει την έγκαιρη παραλαβή των υλικών από τους προμηθευτές
  • Ελέγχει τα σχέδια της μελέτης και εντοπίζει έγκαιρα τυχόν σφάλματα ή παραλείψεις και σε συνεννόηση με μελετητή φροντίζει για την τροποποίηση τους
  • Διασφαλίζει τα δικαιώματα της εταιρείας, σύμφωνα με τη νομοθεσία και τις συμβατικές υποχρεώσεις, του ιδιοκτήτη του έργου, των υπεργολάβων και των προμηθευτών
  • Εντοπίζει και διαχειρίζεται τους κινδύνους του έργου
  • Διαχειρίζεται θέματα ασφαλείας
  • Συνεργάζεται άμεσα με άλλους μηχανικούς του εργοταξίου, τους τεχνικούς και τα συνεργεία του έργου

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού ΑΕΙ
  • 8 έτη κατ’ ελάχιστο σε αντίστοιχη θέση ως Μηχανικός κατασκευής σε έργα Υποδομής (κατά προτίμηση σε Σήραγγες)
  • Εμπειρία στη σύνταξη και παρακολούθηση συμβάσεων
  • Γνώση και παρακολούθηση Τεχνικών Κανονισμών, Προδιαγραφών, Ευρωπαϊκών οδηγιών κατασκευής των Η/Μ εγκαταστάσεων και της νομοθεσίας δημοσίων έργων
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (προφορικά & γραπτά)
  • Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office & AutoCAD

Δεξιότητες:

  • Ευχέρεια και αμεσότητα στην επικοινωνία
  • Μεθοδικότητα, ακρίβεια και υπευθυνότητα
  • Γρήγορη ανταπόκριση σε συνθήκες εργασιακής πίεσης

Παροχές Εταιρείας:

  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε έναν ισχυρό Όμιλο εταιρειών
  • Συμμετοχή σε Ομαδικό Ασφαλιστήριο Συμβόλαιο
Αθήνα