Για εργοδότες
Κωδ:ref.182022
Μηχανικός Πωλήσεων με έδρα την Αθήνα (ref.182022)
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Παρουσίαση και ενημέρωση ολοκληρωμένων προϊοντικών λύσεων σε πελάτες
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης πελατών
  • Διαχείριση του υφιστάμενου Β2Β πελατολογίου και ανάπτυξη του
  • Παρακολούθηση και αξιολόγηση του ανταγωνισμού
  • Δημιουργία αναφορών και παρουσιάσεων για τα προϊόντα
  • Προϊοντική εκπαίδευση συνεργατών
  • Παρουσιάσεις προϊόντων σε Μελετητικά γραφεία

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Μηχανολόγος-Μηχανικός-Χημικός Μηχανικός
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον τριών (2) ετών σε πωλήσεις
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία στους κλάδους δομικών υλικών, χρωμάτων ή μονωτικών)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Καλή γνώση προγραμμάτων σχεδίασης (AutoCAD) και καλή χρήση Η/Υ (excel, word, Power Point, ERP κλπ).
  • Άριστες ικανότητες οργάνωσης και επικοινωνίας.
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων, ευελιξία
  • Ακεραιότητα, ομαδικό πνεύμα, πρωτοβουλία
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός Αττικής για παρακολούθηση και ανάπτυξη πελατολογίου

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ικανοποιητικές αποδοχές και άριστο εργασιακό  περιβάλλον
  • Μεγάλες προοπτικές εξέλιξης σε μια ταχύτατα αναπτυσσόμενη εταιρεία
  • Συνεχή εκπαίδευση

Email: hr@vitex.gr

Ασπρόπυργος
πριν 2 χρόνια