Για εργοδότες
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης
ΛογιστικάΚατηγορία θέσης
Λογιστικά

H εμπορική εισαγωγική εταιρεία Dimakis SA, με παρουσία 50 ετών στον χώρο των ενεργειακών συστημάτων, αναζητά Βοηθό Λογιστή, για την στελέχωση του αντίστοιχου τμήματος της στη Θεσσαλονίκη.

Ο κάτοχος της θέσης θα είναι υπεύθυνος/η για τον έλεγχο της ορθότητας παραστατικών, την καταχώρηση και αρχειοθέτηση.

Καθήκοντα

  • Καταχώρηση παραστατικών και λογιστικών εγγράφων
  • Συμφωνίες καρτελών πελατών και προμηθευτών.
  • Συμφωνίες υπολοίπων τραπεζικών λογαριασμών.
  • Προετοιμασία εμπορικών αναφορών (reporting)
  • Αρχειοθέτηση παραστατικών και λοιπών εγγράφων

Προσόντα

  • Πτυχίο Οικονομικής κατεύθυνσης.
  • Πολύ καλή γνώση MS Office.
  • Γνώση προγραμμάτων ERP (Softone).
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε μηχανογραφημένο λογιστήριο
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με ευχέρεια στην επικοινωνία, υπευθυνότητα, ευελιξία, προσαρμοστικότητα και ομαδικό πνεύμα εργασίας.
  • Εστίαση στη λεπτομέρεια και αναλυτική σκέψη.

Παροχές

  • Προοπτικές εξέλιξης σε μία σταθερά αναπτυσσόμενη εταιρία
  • Συνεχής Εκπαίδευση
  • Αμοιβές αναλόγως προσόντων
Θεσσαλονίκη