Για εργοδότες
Κωδ:Sales_Sep2022
Υπεύθυνος Πωλήσεων με έδρα τη Ρόδο
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Description

Η VARIO Α.Ε. ιδρύθηκε το 2004 και είναι το μέλος της Inpacs για την Ελλάδα και την Κύπρο.

Σήμερα, η εταιρεία είναι ένας από τους μεγαλύτερους προμηθευτές επαγγελματικών προϊόντων και αναλώσιμων για επιχειρήσεις (προϊόντα χάρτου, αναλώσιμα catering, απορρυπαντικά, εργαλεία καθαρισμού, προϊόντα ατομικής προστασίας, διαχείριση απορριμμάτων, hotel amenities κ.ά.).

Οι περισσότεροι από 5.000 κωδικοί των προϊοντικών λύσεων της VARIO (1 στα 2 προϊόντα που προσφέρει στους πελάτες της είναι eco-friendly) χρησιμοποιούνται καθημερινά σε χιλιάδες σημεία σε όλη τη χώρα, όπως ξενοδοχεία, βιομηχανίες, αλυσίδες εστίασης, μονάδες υγείας, γραφεία επιχειρήσεων, αεροδρόμια κ.ά.

Το όραμα της VARIO είναι να γίνει ο “Your Business Supply Partner” δημιουργώντας για τους ανθρώπους, τους επισκέπτες και τους πελάτες των επιχειρήσεων ένα ακόμα πιο υγιεινό, ασφαλές, φιλόξενο και βιώσιμο περιβάλλον.

Ρόλος Θέσης

Ο/Η υποψήφιος/α είναι υπεύθυνος/η για την ανάπτυξη των πωλήσεων σε υφιστάμενο αλλά και σε νέο πελατολόγιο με σκόπo την επίτευξη των στόχων της περιοχής του, λειτουργώντας παράλληλα συμβουλευτικά και παρέχοντας προστιθέμενη αξία στους πελάτες του. Ο/Η υποψήφιος/α αναφέρεται στον Area Manager της περιοχής του/της.

Αρμοδιότητες Θέσης

  • Ανάπτυξη νέου πελατολογίου
  • Διατήρηση και ανάπτυξη υπάρχοντος πελατολογίου
  • Παρακολούθηση & υποστήριξη πελατολογίου μέσω τακτικών επισκέψεων
  • Ανάλυση αναγκών, παρουσίαση προϊόντων, εκπαίδευση, σύνταξη πρότασης συνεργασίας
  • Ανάλυση στατιστικών στοιχείων πωλήσεων και οικονομικών στοιχείων των πελατών
  • Συμμετοχή στον σχεδιασμό και ευθύνη υλοποίησης και παρακολούθησης του ετήσιου στόχου πωλήσεων για την περιοχή της ευθύνης του/της
  • Ανάλυση στοιχείων πωλήσεων και υποβολή προτάσεων για στοχευμένες προωθητικές ενέργειες
  • Προετοιμασία αναφορών σχετικά με τα αποτελέσματα, τα προβλήματα, τις προοπτικές, τις ανάγκες των πελατών
  • Παρακολούθηση, μελέτη και ανάλυση του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς
  • Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα (marketing, customer service, λογιστήριο, τεχνικό τμήμα) με στόχο την καλύτερη δυνατή και άμεση εξυπηρέτηση των πελατών του/της

Requirements

Προφίλ | Προσόντα Υποψηφίου

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Τουλάχιστον 3 έτη προϋπηρεσίας στις B2B πωλήσεις
  • Δυναμική, ευχάριστη και φιλόδοξη προσωπικότητα
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προσανατολισμένος/η στην εξυπηρέτηση των πελατών και στην επίτευξη των στόχων
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS office (excel, word, powerpoint, outlook)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Διαθεσιμότητα για ταξίδια

Benefits

Η εταιρεία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό σταθερό μισθό
  • Ανταγωνιστικό bonus scheme
  • Αυτοκίνητο | Laptop | Κινητό
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης υγείας
  • Συνταξιοδοτικό πρόγραμμα με συμμετοχή της εταιρείας
  • Προγράμματα εκπαίδευσης
  • Επιπρόσθετες παροχές (παροχές προϊόντων, επιδόματα κ.ά.)
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον που προάγει την ατομική πρωτοβουλία και την προσωπική ανάπτυξη
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης σε μία ταχέως και υγιώς αναπτυσσόμενη εταιρεία

Αναγνωρίζουμε ότι ο σημαντικότερος παράγοντας της επιτυχίας μας είναι οι άνθρωποί μας. Γι’ αυτό προσφέρουμε ένα οργανωμένο εργασιακό περιβάλλον με ομαδικό πνεύμα και σύγχρονες αντιλήψεις διοίκησης. Παράλληλα, επενδύουμε στους ανθρώπους μας μέσω συνεχούς εκπαίδευσης και υποστηρίζουμε διαρκώς την περαιτέρω επαγγελματική τους ανάπτυξη.

Εάν πιστεύετε ότι τα προσόντα και ο χαρακτήρας σας ταιριάζουν με τις απαιτήσεις του ρόλου, παρακαλούμε, όπως μας προωθήσετε το βιογραφικό σας.

H VARIO A.E. επεξεργάζεται, ως υπεύθυνος επεξεργασίας, τα προσωπικά δεδομένα που μας παρέχετε για την αξιολόγηση της υποψηφιότητάς σας για τη θέση εργασίας και για να καλέσουμε υποψηφίους για συνέντευξη. Η νομική βάση της επεξεργασίας περιλαμβάνει το έννομο συμφέρον μας για την πρόσληψη ταλαντούχων ατόμων και βάσει της συναίνεσης σας. Οι πληροφορίες σας θα κοινοποιηθούν εσωτερικά στην επιχείρησή μας, όπως, ενδεικτικά, στο τμήμα ανθρωπίνου δυναμικού, σε συνεργάτες που παρέχουν υπηρεσίες για λογαριασμό μας και σε άλλα μέρη όταν απαιτείται από τη νομοθεσία ή εάν είναι απαραίτητο για την προστασία των δικαιωμάτων μας. Έχετε δικαίωμα να ζητήσετε να διορθώσουμε τυχόν ανακρίβειες στις πληροφορίες σας, και, εφόσον δικαιούστε, να εναντιωθείτε ή να ζητήσετε τον περιορισμό της επεξεργασίας, καθώς και να αιτηθείτε την πρόσβαση, τη διαγραφή ή τη φορητότητα των πληροφοριών σας και να υποβάλετε καταγγελία στην αρμόδια επιβλέπουσα αρχή.

Για να ασκήσετε τα δικαιώματά σας μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στα παρακάτω στοιχεία επικοινωνίας:

VARIO A.E. - Πειραιώς 205, Ταύρος 177 78 - T 210 34 18 230 - W www.vario.com.gr

Ρόδος
πριν 2 χρόνια
Με μεγάλη εμπειρία