Για εργοδότες
Supply Chain & Distribution Officer
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
πριν 2 χρόνια
Ημ. ανάρτησης

Περιγραφή Ρόλου

Ο ρόλος συμβάλλει αποφασιστικά τόσο στην αποτελεσματική διακίνηση του αποθεματικού πλούτου της εταιρείας μας όσο και στη σημαντική ενίσχυση του customer branding μας, διασφαλίζοντας ότι οι πελάτες μας θα μείνουν ευχαριστημένοι, παραλαμβάνοντας το προϊόν που παρήγγειλαν σε άψογη κατάσταση, την ώρα που το επιθυμούν!

Αρμοδιότητες

  • Εποπτεία και συντονισμός της διακίνησης των αποθεμάτων της εταιρείας καθόλη τη διάρκεια της διαδρομής του από την προμήθεια έως και τον πελάτη μας.
  • Διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του supply chain βάσει αναγκών, κόστους και χρονοδιαγράμματος.
  • Παρακολούθηση και καταγραφή στοκ, αποθηκών και ροής των μεταφορών (εισαγωγές, αποστολές κοκ.)
  • Συμβολή στην ανάπτυξη συστημάτων και διαδικασιών παραλαβής - ελέγχου προϊόντων και υλικών συσκευασίας από τους προμηθευτές.
  • Έλεγχος των διακινήσεων μεταξύ των αποθηκευτικών χώρων.
  • Καθημερινή διαχείριση /επικοινωνία με 3pl & μεταφορείς.
  • Υποστήριξη όλων των δραστηριοτήτων του supply chain.
  • Υποστήριξη δρομολόγησης παραγγελιών.

Κύριες Δεξιότητες

  • Υψηλού επιπέδου επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Εστίαση και έφεση στη λύση προβλημάτων
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες και workload management skills

Απαραίτητα προσόντα, δεξιότητες και εμπειρία

  • Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης σε Διοίκηση Επιχειρήσεων, Οικονομικές Επιστήμες ή άλλο συναφές αντικείμενο
  • Εμπειρία τουλάχιστον ενός (1) έτους σε τμήμα Logistics/ Supply Chain
  • Εξαιρετικές οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες.
  • Διαρκής λήψη πρωτοβουλιών και υψηλή αίσθηση «κυριότητας» των καθηκόντων και των αρμοδιοτήτων του.
  • Πολύ καλός χειρισμός Η/Υ - εμπειρία σε ERP / WMS συστήματα θα προσμετρηθεί ως επιπλέον προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας τόσο σε προφορικό όσο και σε γραπτό επίπεδο.

Ανυπομονούμε να καλωσορίσουμε το επόμενο μέλος της ομάδας μας!

* Όλα τα βιογραφικά που θα ληφθούν θα αποθηκευτούν σε ασφαλή βάση δεδομένων και θα τηρηθούν οι απαραίτητοι κανόνες εμπιστευτικότητας, όπως ορίζονται και από τον νόμο 4624/2019 περί προσωπικών δεδομένων.

** Στα πλαίσια των αξιών που πρεσβεύουμε και ως μέρος της αφοσίωσής μας στην ποικιλομορφία του εργατικού μας δυναμικού, η εταιρείας μας έχει δεσμευτεί στην αποφυγή διακρίσεων χωρίς να λαμβάνει υπόψη στη διαδικασία Προσέλκυσης και Επιλογής καθώς και σε όλες τις λειτουργίες της, τη φυλή, το χρώμα, την εθνική καταγωγή, την εθνικότητα, το φύλο, την αναπηρία, τον σεξουαλικό προσανατολισμό, την ταυτότητα φύλου ή τη θρησκεία.

Περιστέρι