Η θέση Software Engineer έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

Software Engineer από την εταιρεία Prime Insurance

4 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Chalandri

Περιγραφή Θέσης

Περιγραφή καθηκόντων :

  • Προγραμματισμός / Ανάπτυξη κυρίως σε T-SQL
  • Καθορισμός/σύνταξη των απαιτήσεων και λειτουργικών προδιαγραφών σε συνεργασία με τελικούς/key χρήστες
  • Συνεργασία με εξωτερικούς προμηθευτές
  • Εκτέλεση/έλεγχος των μηχανογραφικών υπηρεσιών που είναι απαραίτητες για την καθημερινή εύρυθμη λειτουργία της εταιρίας
  • Υποστήριξη και Εκπαίδευση των χρηστών και του Δικτύου συνεργατών της εταιρίας, σχετικά με τις ενημερώσεις/αλλαγές στα συστήματα καθώς με σχετικές απορίες/προβλήματα

Requirements

Τυπικά Προσόντα :

  • Πτυχίο ΑΕΙ στην πληροφορική ή σε συναφές αντικείμενο / Μεταπτυχιακός τίτλος
  • Προϋπηρεσία 4-8 έτη εργασιακής εμπειρίας στον προγραμματισμό, την ανάλυση και τη σχεδίαση εφαρμογών
  • Πολύ καλή γνώση σχεδιασμού Βάσεων Δεδομένων (MS SQL Server)
  • Πολύ καλή γνώση και αποδεδειγμένη εμπειρία προγραμματισμού T-SQL
  • Εμπειρία προγραμματισμού VB .ΝΕT, C#
  • Web Services Understanding, Debugging & Support
  • Εμπειρία προγραμματισμού σε περιβάλλον powershell, php, Java, HTML/css ή άλλες γλώσσες
  • Πολύ καλή γνώση και χειρισμός της αγγλικής και ελληνικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Γνώση & υποστήριξη σε περιβάλλον εργασίας Microsoft Windows / Office
  • Πρόσθετες γνώσεις ή εμπειρία σε Drupal CMS, Windows Client / Server / Exchange Management / Administration, Networking, PC / server hardware θα εκτιμηθούν

Προηγούμενη προϋπηρεσία στον Κλάδο Ασφαλειών είναι επιθυμητή

Προσωπικά Χαρακτηριστικά :

  • Ικανότητα να εργάζεται ανεξάρτητα, αλλά και ως μέλος μιας ομάδας
  • Αναλυτική σκέψη και ικανότητα να αντιλαμβάνεται τις ανάγκες των χρηστών
  • Business Process Re-engineering & automation skills
  • Ικανότητα επικοινωνίας
  • Ικανότητα συγγραφής τεχνικών εκθέσεων και documentation παραδοτέων
  • Δημιουργικότητα - Καινοτομία, πειραματισμός με νέες γλώσσες και εργαλεία
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών υπό αυστηρές προθεσμίες
  • Multi-tasking & cross platform εργασία
  • Μεθοδικότητα και με προσοχή στη λεπτομέρεια

Κωδικός αναφοράς

E036E07519

Software Developer / Software Engineer Αθήνα-Αθήνα BrainCube
Android Developers - Athens Αθήνα-Αθήνα XM
Full Stack .NET Developer Αθήνα-Αθήνα Unisystems
C# Programmer Αθήνα-Αθήνα B-logica
Θέση Java / C# Developer Αθήνα-Αθήνα Communication & Information Technologies Experts A.E.
Customer Success manager U.S. Startup Αθήνα-Χαλάνδρι June Homes
Senior IT Systems Engineer Αθήνα-Μαρούσι Qualco SA
Software Engineer Αθήνα-Μαρούσι OpenBet
Level 2 Systems Engineer - Shift 2 Αθήνα Pro4ia Inc
IT Payments Business Analyst Αθήνα-Kifissia-145 64 ACCENTURE AE