Η θέση IN HOUSE LAWYER έχει αποθηκευτεί.

GR

Ολοκλήρωση αίτησης

Σύνδεση

Ξέχασα
ή

Λογαριασμός

Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Δικηγορικό γραφείο, με έδρα  στο κέντρο της Αθήνας, με αντικείμενο την δικαστική διαχείριση επίδικων ληξιπρόθεσμων οφειλών τραπεζικών ιδρυμάτων και χρηματοπιστωτικών οργανισμών, αναζητά αποκλειστική συνεργασία, πλήρους απασχόλησης, με Δικηγόρο, με τα εξής προσόντα:

  • Τριετής τουλάχιστον εμπειρία σε υποθέσεις τραπεζικού και εμπορικού δικαίου είναι απαραίτητη
  • Εξειδίκευση στην αναγκαστική εκτέλεση
  • Ικανή δικαστηριακή εμπειρία
  • Εμπειρία στην σύνταξη δικογράφων και ιδιαίτερη γνώση σε
  • Αντιμετώπιση λόγω ανακοπών υποθέσεων τραπεζικού δικαίου, με παράλληλη γνώση και χρήση νομολογίας
  • Σύνταξη αγωγών και προτάσεων σε καταδολιευτικές αγωγές
  • Νομική διαχείριση και διεκπεραίωση υποθέσεων Ν.3869/2010 από την πλευρά των τραπεζών σε όλα τα σταδία της δικαστικής διευθέτησης οφειλών
  • Αντιμετώπιση ανακοπών κατά της εκτέλεσης
  • Γνώση έλεγχου τίτλων ακίνητων σε Υποθ/κεία και Κτημ/κα γραφεία

ΠΡΟΣΦΕΡΟΝΤΑΙ
  • Ικανοποιητικός μισθός ανάλογα με τα προσόντα
  • Προοπτικές εξελίξεις
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας

Για όλα τα βιογραφικά θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.
Παρακαλώ όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας επιλέγοντας Αίτηση.

Κωδικός αναφοράς

IN HOUSE LAWYER