Η θέση Fashion Designer έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

Fashion Designer από την εταιρεία ΑΝΕΛ Α.Ε.

4 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Θεσσαλονίκη

Περιγραφή Θέσης

Η εταιρία anel AE ιδρύθηκε το 1998 με αντικείμενο εργασιών τη λιανική και χονδρική πώληση γυναικείων ενδυμάτων. Η επωνυμία ουσιαστικά αποτελεί μετεξέλιξη της πρωτύτερης οικογενειακής επιχείρησης, επίσης στο γυναικείο ένδυμα.

Στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης της αναζητούμε να εντάξουμε στο δυναμικό μας:

Fashion Designer
Περιγραφή θέσης:
  • Συμμετοχή σε όλα τα στάδια δημιουργίας γυναικείων ενδυμάτων από τη σύλληψη της ιδέας έως την υλοποίησή τους σε τρισδιάστατη μορφή
  • Επίβλεψη και παρακολούθηση παραγωγής δειγμάτων
  • Ολοκληρωμένη παρουσίαση προτάσεων και ιδεών
  • Έρευνα και ανάλυση της αγοράς των γυναικείων ενδυμάτων και των προτιμήσεων το αγοραστικού κοινού

Απαραίτητα Προσόντα:
  • Εμπειρία 4-5 ετών σε ανάλογη θέση, κατά προτίμηση στο γυναικείο ρούχο
  • Απόφοιτος/-η σχολής σχεδίου μόδας
  • Δεξιότητα στη χρήση ειδικών προγραμμάτων Η/Υ
  • Πολύ καλή χρήση του Ms Office
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Γενικές γνώσεις πατρόν
  • Πολύ καλή αίσθηση χρωμάτων, υφασμάτων, σχεδίων και β’ υλών
  • Τεχνικές γνώσεις σε υφάσματα, αξεσουάρ
  • Άριστη αντίληψη των νέων αισθητικών τάσεων της μόδας
  • Ικανότητα συνδυασμού της αισθητικής του άποψης με τα σωματομετρικά δεδομένα του μέσου όρου του κοινού στο οποίο απευθύνεται
  • Δημιουργική, ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα με ευχέρεια στην επικοινωνία, κοινωνικότητα, προσαρμοστικότητα
  • Οργανωτικές ικανότητες, υπευθυνότητα, ορθότητα και ταχύτητα στην εκτέλεση καθηκόντων

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ευχάριστο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών & Bonus

Κωδικός αναφοράς

FASHION DESIGNER_THESSALONIKI