Η θέση Business Intelligence (BI) Consultant έχει αποθηκευτεί.

Business Intelligence (BI) Consultant από την εταιρεία TARGIT

Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Η TARGIT Ελλάδος αναζητά Business Intelligence Consultants για τα γραφεία της στην Μεταμόρφωση.

Οι συνεργάτες θα ασχοληθούν με τα παρακάτω:
Ανάλυση επιχειρηματικών διαδικασιών πελατών
  • Συνεργασία με υπάρχοντες και δυνητικούς πελάτες για καθορισμό αναγκών σε πληροφοριακά συστήματα
  • Υλοποίηση έργων Databases, Data warehouses και λύσεων ΒΙ
  • Εκπαίδευση πελατών σε λύσεις BI, κανόνες δημιουργίας data warehousing, κλπ.
  • Συνεργασία με το τμήμα Πωλήσεων για νέες ευκαιρίες
  • Συνεισφορά στη συνολική ανάπτυξη της επιχείρησης
  • Συμμετοχή σε συναντήσεις/ παρουσιάσεις με πελάτες
  • Διεξαγωγή σε διαδικασίες RFP
  • Προετοιμασία αναγκαίων εγγράφων
  • Επίβλεψη συστημάτων και λειτουργικότητάς τους, μετά την υλοποίηση στους πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα
  • 5 έτη προϋπηρεσία σε Microsoft SQL Server & Analysis Services