Η θέση Area Retail Manager έχει αποθηκευτεί.

Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Η Celestino, η μεγαλύτερη Ελληνική εταιρεία γυναικείας ένδυσης αναζητά:

Area Retail Manager

να οργανώνει και να επιβλέπει ομάδα εταιρικών καταστημάτων, αναλαμβάνοντας την ευθύνη για την συνολική εικόνα και απόδοσή τους.

Ο κάτοχος της θέσης συντονίζει και διαχειρίζεται πολλαπλά καθήκοντα προκειμένου να

επιτυγχάνεται η εφαρμογή της εταιρικής πολιτικής στο σύνολο των διαδικασιών των καταστημάτων και να διασφαλίζεται η εύρυθμη και αποδοτική λειτουργία τους με βάση τους στόχους που ορίζει η Διεύθυνση Δικτύου Λιανικής.

Καθήκοντα

  • Καθημερινή παρουσία στα καταστήματα της εταιρείας
  • Έλεγχος της συμμόρφωσης των καταστημάτων με την πολιτική και τις διαδικασίες της εταιρείας
  • Επίβλεψη της κατάρτισης των προγραμμάτων εργασίας του προσωπικού
  • Διαχείριση εργασιακών προβλημάτων προσωπικού, παρακίνηση εργαζομένων και συμμετοχή στην αξιολόγησή των ομάδων
  • Διασφάλιση της εφαρμογής του εταιρικού πλάνου ανάπτυξης του δικτύου λιανικής
  • Συνεχής ενημέρωση για τις τάσεις στην αγορά, διερεύνηση της συμπεριφοράς των καταναλωτών και παρακολούθηση ανταγωνισμού
  • Συμμετοχή στις καθημερινές λειτουργίες των καταστημάτων όποτε απαιτείται.
  • Ενημέρωση του τμήματος Ανθρώπινου Δυναμικού για τις ανάγκες εκπαίδευσης του προσωπικού και στελέχωσης των καταστημάτων.