Η θέση AREA MANAGER- ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΔΙΚΤΥΟΥ έχει αποθηκευτεί.

AREA MANAGER- ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΔΙΚΤΥΟΥ από την εταιρεία SKUBA HELLAS

Αδιάφορο
Aspropyrgos

Περιγραφή Θέσης

SKUBA GROUP, ιδρύθηκε το 1992 και ήδη δραστηριοποιείται με 24 εταιρείες σε 17 χώρες με συνολικά πάνω από 1000 υπαλλήλους. Η εταιρεία βρίσκεται στις πρώτες θέσεις πωλήσεων στα ανταλλακτικά Φορτηγών, Τρέιλερ και Λεωφορείων, στην Ευρωπαϊκή αγορά.

 Η βασική δραστηριότητα του ομίλου  SKUBA  είναι η προμήθεια με γνήσια και after market ανταλλακτικά σε ελκυστικές τιμές με άμεση παράδοση, μέσα από ευρεία ποικιλία που καλύπτει όλα τα μέρη των οχημάτων. Προμηθευτές μας είναι όλοι οι γνωστοί κατασκευαστές παγκοσμίως. Ο όμιλος επιδιώκει την ικανοποίηση των πελατών του,  προσφέροντας τους επιλογή μέσα από μεγάλη ποικιλία ανταλλακτικών.

Η SKUBA HELLAS  μέλος του Group ενδιαφέρεται για την Άμεση κάλυψη της θέσης του:

AREA MANAGER-
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΔΙΚΤΥΟΥ (SPARE PARTS FOR TRUCKS&TRAILERS)

Θέση εργασίας : Αθήνα ,
NOTIA  ΕΛΛΑΔΑ

Η θέση θα αναφέρεται απευθείας στην διοίκηση της εταιρείας

Κύρια Καθήκοντα:

  • Ανάπτυξη και παρακολούθηση του δικτύου πωλήσεων της περιοχής ευθύνης του,
  • Συντονισμός και έλεγχος της ομάδας
  • Επίβλεψη των διαδικασιών στην περιοχή ευθύνης του
  • Προώθηση  της εταιρείας και των προϊόντων της στους πελάτες της, προσδιορισμός των αναγκών και απαιτήσεων τους, καθορίζοντας  τους εμπορικούς όρους συναλλαγής,
  • Ανάλυση και τήρηση των στόχων, ικανοποίηση πελάτη και κερδοφορία πωλήσεων,
  • Συνεχής παρακολούθηση και ενημέρωση για τον ανταγωνισμό στην ευρύτερη περιοχή πωλήσεων,
  • Συνεργασία με το εμπορικό τμήμα του ομίλου για τις πωλήσεις, εγγυήσεις, ποιότητα, τιμολόγηση και παραδόσεις.
  • Κατανόηση και τήρηση των πλάνων σχετικά με τον στόχο πωλήσεων και κερδοφορίας.
  • Κατανόηση του εύρους των προϊόντων της SKUBA , εκμάθηση του συστήματος ERP της εταιρείας και  ανάλυση των διαδικασιών της εταιρείας,

Απαραίτητα Προσόντα

Προυποθέσεις:

  • Απαραίτητη προϋπόθεση τουλάχιστον 4 χρόνια προϋπηρεσίας σε πωλήσεις ανταλλακτικών φορτηγών , οχημάτων, ελαστικών ή λιπαντικών
  • Πτυχιούχος ΤΕΙ ή ΑΕΙ, θα θεωρηθεί προσόν
  • Αντίληψη αριθμοδεικτών , ανάλυση πωλήσεων και αποτελεσμάτων
  • Ικανότητα δημιουργίας ομαδικού πνεύματος και διαχείρισης ατόμων της ομάδας του,
  • εμπειρία εργασίας  με συνεργεία, χονδρική ανταλλακτικών φορτηγών και εταιρειών του χώρου
  • καλή γνώση της αγοράς
  • ικανότητα να δημιουργεί και να διατηρεί εμπορικές σχέσεις με τους συνεργάτες, σε σχέση με τον ανταγωνισμό,
  • ικανότητες επικοινωνίας, παρουσίασης και διαπραγμάτευσης,
  • Γνώση  αγγλικών για επικοινωνία και  τεχνικό λεξιλόγιο είναι επιθυμητή.
  • PC γνώση : MS Office, Internet και εμπορικών εφαρμογών.
  • Ικανότητα για γρήγορη προσαρμογή στο νέο ERP σύστημα.
  • Εργασιακή εμπειρία με ηλεκτρονικούς καταλόγους ανταλλακτικών θα θεωρηθεί προσόν.

Προσφέρουμε:

  • Υψηλές αποδοχές  αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Δυναμική εξέλιξης και σταθερότητα εργασίας
  • Παροχή απαιτούμενου εξοπλισμού για την εργασία (αυτοκίνητο, τηλέφωνο, laptop κλπ)
  • Άριστες εργασιακές συνθήκες σε μία διαρκώς αναπτυσσόμενη  εταιρεία.

Όροι Πρόσληψης:

  • Η πρόσληψη αναμένεται να γίνει Άμεσα με την εύρεση του κατάλληλου υποψηφίου
  • Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια

 Παρακαλούμε όπως αποστείλατε τα βιογραφικά  CV  μέσω  e-mail στο info@skuba.gr ή καλέστε στο 2310778400 κα Χριστίνα Παπαδοπούλου

Κωδικός αναφοράς

AREA MANAGER

Όμοιες Θέσεις

Στέλεχος Πωλήσεων Αθήνα Novatron A.E.
Yπεύθυνος - Υπέυθυνη Πωλήσεων B2B Αθήνα Μ. Γεράσης & ΣΙΑ Ο.Ε
Διευθυντής πωλήσεων Αθήνα Εισαγωγική εταιρία
Sales Manager Αθήνα Webhelp Greece
ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ Αθήνα Ανώνυμη Εταιρία
Κey Αccount Μanager & Area Manager Αθήνα ΩΜΕΓΑ ΑΒΕΕ
Product Manager Αθήνα Intersys Α.Ε
Υπεύθυνος Πωλήσεων Αθήνα ROLLEX – Σ.Κ. ΜΑΝΤΟΥΔΗΣ ABEE
KEY ACCOUNT SPECIALIST ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ Αθήνα POWER HEALTH HELLAS AEBE