Η θέση 15 Customer Service Representatives (German Speakers) έχει αποθηκευτεί.

15 Customer Service Representatives (German Speakers) από την εταιρεία Optimal HR Group

4 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Optimal HR Group, on behalf of its client in the field of Telecoms, is looking to recruit

15 Customer Service Representatives (German Speakers)

Code: CC-195

The candidate will be responsible for:

  • Answering incoming calls and customer service
  • Contract renewals
  • Service activations

Requirements:

  • Excellent knowledge of German language (spoken/written)
  • Good knowledge of English language

Additional Qualifications:

  • Prior experience in a call center will be considered a plus
  • IT literacy
  • Excellent communication and interpersonal skills

Τhe Company offers:

  • Compensation package (monthly salary & mobile)
  • Integrated Paid Education Program
  • The Company offices are in the center of Athens

Κωδικός αναφοράς

CC-195