Η θέση Υπεύθυνος Μηχανικός Μονάδας Βιοαερίου έχει αποθηκευτεί.

Υπεύθυνος Μηχανικός Μονάδας Βιοαερίου από την εταιρεία Ανώνυμη Εταιρεία

4 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Thessaloniki

Περιγραφή Θέσης

Μεγάλη εταιρεία αναζητά να καλύψει τη θέση "Υπεύθυνος Μηχανικός Μονάδας Βιοαερίου" στην περιοχή της Θεσσαλονίκης.

Ως υπεύθυνος μηχανικός λειτουργίας της μονάδας Βιοαερίου, χρησιμοποιώντας τις θεωρητικές και πρακτικές τεχνικές γνώσεις και ικανότητές σας, θα εργαστείτε για την οργάνωση της προβλεπτικής/διορθωτικής  συντήρησης  και βελτιστοποίηση της απόδοσης της μονάδας.

Αρμοδιότητες

  • Ανάλυση και εξάλειψη των επαναλαμβανόμενων προβλημάτων μέσω Root Cause Analysis της στατιστικής ανασκόπησης, και άλλων παρόμοιων τεχνικών
  • Έρευνα λύσεων σε τεχνικά προβλήματα
  • Διαχείριση καθημερινών λειτουργιών της μονάδας
  • Συμμετοχή  στις  διαδικασίες συνεχούς βελτίωσης όσον αφορά  την διαθεσιμότητα και την αξιοπιστία του εξοπλισμού
  • Αξιοποίηση τεχνικών γνώσεων, τεχνικών φυλλαδίων εξοπλισμού, διαδικασιών ασφάλειας και χρονοδιαγραμμάτων συντήρησης για τη βελτίωση  και ανάπτυξη προγραμμάτων συντήρησης
  • Τήρηση αρχείων διαδικασιών (HACCP 9001-5001 etc)
  • Διαχείριση των προγραμμάτων συντήρησης.
  • Διαχείριση του προσωπικού

Προφίλ Υποψηφίου

  • Διπλωματούχος Μηχανολόγος-Χημικος Μηχανικός (ΑΕΙ ή ισοδύναμο)
  • Ελάχιστη 5ετής εμπειρία σε αντίστοιχη θέση λειτουργίας και συντήρησης
  • Αρίστη γνώση ανάγνωσης μηχανολογικών/ηλεκτρολογικων σχεδίων
  • Άριστες γνώσηστα Αγγλικής γλώσσας  (, ακουστικές, γραπτές και προφορικές)
  • Γνώση χειρισμού ηλεκτρονικών υπολογιστών και εμπορικών πακέτων software (MS Office, SAP, κλπ.)

Επιθυμητές δεξιότητες

  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και θετική στάση
  • Ευελιξία  και άμεση γρήγορη ανταπόκριση υπό συνθήκες εργασιακής πίεσης
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Ικανότητα διοίκησης ομάδας
  • Συνδυασμό θεωρητικής και πρακτικής τεχνικής ικανότητας

Γενικές πληροφορίες

Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Πρόγραμμα ομαδικής ασφάλισης

Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τα παραπάνω προσόντα και μόνο, παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα με την ένδειξη “ ΥΜ-ΜΒ-Θ ", επιλέγοντας “Αίτηση"

Κωδικός αναφοράς

ΥΜ-ΜΒ-Θ