Η θέση Υπεύθυνος Λογιστηρίου έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

Υπεύθυνος Λογιστηρίου

4 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Υπεύθυνος/η Λογιστηρίου

Ανώνυμη Εταιρεία στο κέντρο της Αθήνας προτίθεται να προσλάβει άμεσα Υπεύθυνο Λογιστηρίου (θέση πλήρους απασχόλησης).

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες θέσης:

  • Εκτέλεση πληρωμών προς τους προμηθευτές
  • Έκδοση και εκτέλεση τακτικών πληρωμών μισθοδοσίας προς το προσωπικό και σχετικούς φορείς (Τράπεζες, Εφορία, ΟΑΕΔ, Επιθεώρηση, ΙΚΑ κλπ.)
  • Παραλαβή & αρχειοθέτηση όλων των επίσημων παραστατικών που αφορούν τη λειτουργία της εταιρείας
  • Καταχώρηση των στοιχείων όλων των παραστατικών στο πληροφοριακό σύστημα της εταιρείας  (Singular Business)
  • Παρακολούθηση και συμφωνία προμηθευτών
  • Πρόβλεψη ταμειακών ροών της εταιρείας
  • Τήρηση αρχείου εργαζομένων (ΟΑΕΔ, ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ, Βιβλίο αδειών)
  • Ad-Hoc Reporting

Απαραίτητα Προσόντα

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα διαθέτει τις ακόλουθες γνώσεις και δεξιότητες:

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής/Λογιστικής κατεύθυνσης
  • 5-6 έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχες θέσεις λογιστηρίου Ανώνυμων Εταιρειών
  • Πολύ καλή γνώση του λογιστικού σχεδίου, φορολογίας εισοδήματος, ΦΠΑ
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, MS Office
  • Εξοικείωση με τη χρήση λογιστικών προγραμμάτων και συστημάτων ERP
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις, για τους άνδρες υποψήφιους
  • Γνώσεις εργατικής νομοθεσίας θα συνεκτιμηθούν

Επιπλέον Δεξιότητες:

  • Ομαδικό πνεύμα
  • Ευελιξία
  • Αποτελεσματική Επικοινωνία
  • Προσαρμοστικότητα
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Εχεμύθεια

Κωδικός αναφοράς

n/a

Όμοιες Θέσεις

Assistant Commercial Manager Αθήνα Archirodon Group N.V
Administration Officer Aghia Paraskevi Archirodon Group N.V
Static & Rotating Equipment Design Engineer Aghia Paraskevi Archirodon Group N.V
Materials Design Engineer Aghia Paraskevi Archirodon Group N.V
AutoCAD Designer (Technical Office) Aghia Paraskevi Archirodon Group N.V
Administration Manager Aghia Paraskevi Archirodon Group N.V
Lead Process Design Engineer Aghia Paraskevi Archirodon Group N.V
Junior Civil Marine Design Engineer Aghia Paraskevi Archirodon Group N.V