Η θέση Υπεύθυνος Λογιστηρίου έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

Υπεύθυνος Λογιστηρίου από την εταιρεία ΑΝΕΛ Α.Ε.

Πλήρης Απασχόληση
Θεσσαλονίκη

Περιγραφή Θέσης

Η εταιρεία anel AE ιδρύθηκε το 1998 με αντικείμενο εργασιών τη λιανική και χονδρική πώληση γυναικείων ενδυμάτων. Η επωνυμία ουσιαστικά αποτελεί μετεξέλιξη της πρωτύτερης οικογενειακής επιχείρησης, επίσης στο γυναικείο ένδυμα.

Στόχος της εταιρείας anel είναι η περαιτέρω ανάπτυξη με τη δημιουργία νέων εταιρικών καταστημάτων και franchise σε όλη την Ελλάδα με την ίδρυση 30 τουλάχιστον νέων καταστημάτων σε πόλεις της περιφέρειας και εμπορικά κέντρα.

Στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης της αναζητούμε να εντάξουμε στο δυναμικό μας:

Υπεύθυνο Λογιστηρίου

Κύρια καθήκοντα:

  • Συμμετέχει σε όλο το φάσμα της λειτουργίας του λογιστηρίου, ώστε να διασφαλίζεται η συμμόρφωση με τις ισχύουσες νομοθετικές και φορολογικές διατάξεις.
  • Εποπτεία της ορθότητας των λογιστικών καταχωρήσεων της Εμπορικής Διαχείρισης και της Γενικής Λογιστικής
  • Σύνταξη οικονομικών καταστάσεων
  • Συντονισμός και εποπτεία της διαδικασίας κατάρτισης των εσωτερικών χρηματοοικονομικών αναφορών

Επιθυμητά προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Οικονομικής Κατεύθυνσης.
  • Εμπειρία σε μηχανογραφημένο λογιστήριο τουλάχιστον 7έτη σε αντίστοιχη θέση.
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών Office,  και εμπορικών προγραμμάτων. Γνώση  ERP  ATLANTIS  θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Επιχειρησιακή αντίληψη.
  • Αναλυτική και συνθετική σκέψη.
  • Ικανότητες επικοινωνίας, ομαδικό πνεύμα, οργάνωση.
  • Προσήλωση στην επίτευξη στόχων και αποτελεσματικότητα.

 Προσφέρουμε ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης.

Κωδικός αναφοράς

Υπεύθυνος Λογιστηρίου