Η θέση Υπάλληλος Τεχνικής Υποστήριξης (Retail Technical Support Representative) έχει αποθηκευτεί.

Υπάλληλος Τεχνικής Υποστήριξης (Retail Technical Support Representative) από την εταιρεία TelephoneNet

Τελευταία ημέρα για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Ο υπάλληλος Τεχνικής Υποστήριξης είναι υπεύθυνος για την ποιοτική τεχνική εξυπηρέτηση των συνδρομητών μας στις παρεχόμενες υπηρεσίες internet, τηλεφωνίας και τηλεόρασης, πλαισιωμένη με διαδικασίες και μετρίσιμη με καθορισμένους στόχους.

Αρμοδιότητες
  • Ολοκληρωμένη και έγκαιρη διαχείριση αιτημάτων πελατών μέσω εξερχόμενων κλήσεων
  • Monitoring και επίλυση τεχνικών αναφορών
  • Καταγραφή των πληροφοριών μέσω ηλεκτρονικού συστήματος

Απαραίτητα προσόντα
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ πληροφορικής ή παρόμοιου κλάδου που να σχετίζεται με τις τηλεπικοινωνίες ή τις θετικές επιστήμες.
  • Καλή γνώση λειτουργικών συστημάτων Windows XP, Vista 7/8.1, Android, IOS
  • Εμπειρία στην πρόσβαση στο internet μέσω dial-up και DSL
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Άριστη τηλεφωνική και γραπτή επικοινωνία
  • Ευχέρεια στη δακτυλογράφηση
  • Επιθυμητές πιστοποιήσεις διαχείρισης εξοπλισμών δικτύου (πχ CCNA, CCNP)
  • Εκπληρωμένες Στρατιωτικές Υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους)
  • Προηγούμενη εμπειρία θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης
  • Ευχάριστο, σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Σταθερότητα στη μισθοδοσία
  • Εύκολη πρόσβαση στην εταιρεία (πλησίον ΗΣΑΠ)

Κωδικός αναφοράς

n/a

Όμοιες Θέσεις

Technical Support Engineer Αθήνα-Metamorfossi-144 52 Yuboto
Τεχνικός H/Y και Δικτύων Αθήνα-Αθήνα Mellon Technologies
IT HELPDESK SUPPORT Αθήνα-Αθήνα Webhelp Greece
Πτυχιούχοι Πληροφορικής Αθήνα-Πειραιάς Ανώνυμη Εταιρία
Social Network Account Operators (Remote) Όλη η Ελλάδα Global Services Ltd
ΙΤ Consultant Αθήνα-Αθήνα CGSoft LTD
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ Αθήνα-Αθήνα Ανώνυμη Εταιρία
System & Network Support Engineer (DC 04/2019) Αθήνα-Γέρακας LEXIS Πληροφορική Α.Ε.
Junior and Intermediate Java Developers (JJD03) Αθήνα-Μαρούσι Cognity