Η θέση Τεχνικός κινητής τηλεφωνίας – Level 2-3 έχει αποθηκευτεί.

Τεχνικός κινητής τηλεφωνίας – Level 2-3 από την εταιρεία GRIC GROUP

Τελευταία ημέρα για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Aghia Paraskevi
750,00 € - 1.000,00 € / μήνας

Περιγραφή Θέσης

Ο ρόλος

  • Διάγνωση προβλημάτων και παροχή τεχνικής υποστήριξης κινητών τηλεφώνων, smartphones, tablets και Η/Υ (προαιρετικό) σε επίπεδο hardware & software
  • Ορθή διάγνωση και αντιμετώπιση απλών και περίπλοκων τεχνικών προβλημάτων
  • Παροχή εξατομικευμένων λύσεων και υψηλής ποιότητας υπηρεσιών
  • Προώθηση προϊόντων/υπηρεσιών τεχνολογίας σε νέους και υφιστάμενους πελάτες, με σκοπό την ικανοποίηση των αναγκών τους και την επίτευξη του στόχου πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Κατάρτιση και υψηλό τεχνικό υπόβαθρο
  • Ευχάριστος, επικοινωνιακός, ευπαρουσίαστος και πάντοτε καλοντυμένος
  • Άριστη γνώση συναρμολόγησης και αποσυναρμολόγησης συσκευών
  • Άριστη γνώση λογισμικού iOS & Android
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Ομαδικό πνεύμα, ικανότητες ανάληψης πρωτοβουλιών και επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα εργασίας σε απαιτητικούς ρυθμούς εντός σύντομων προθεσμιών
  • Εμπειρία και γνώση χρήσης σταθμού κόλλησης (κόλληση/αποκόλληση micro-usb connector)

Επιθυμητά Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ στον τομέα της τεχνολογίας
  • Δυνατότητα συνεχούς προσαρμογής και εκμάθησης νέων τεχνολογιών
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και MSOffice
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εμπειρία και γνώση χρήσης μικροσκοπίου

Ο ιδεατός υποψήφιος

Αναζητούμε νέους και νέες που επιθυμούν να ΕΞΕΛΙΞΟΥΝ την επαγγελματική τους σταδιοδρομία κοντά μας και να αξιοποιήσουν τις ευκαιρίες που θα του/της παρουσιαστούν! Προσφέρουμε ένα δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας, με δυνατότητα περαιτέρω εξέλιξης των δεξιοτήτων και της εμπειρίας σου, παράλληλα με ένα πολύ ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (μισθό, ασφάλιση, bonus κ.λπ.). Η θέση επιβάλλει την άμεση και αποτελεσματική εξυπηρέτηση πελατών σε συνδυασμό με την ποιότητα επισκευών και παροχής υπηρεσιών. Εάν είσαι άνθρωπος που αγαπάς την τεχνολογία, έχεις τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρίας στην επισκευή κινητών τηλεφώνων / smartphones και τα παραπάνω σου ακούγονται θελκτικά, στείλε μας το βιογραφικό σου άμεσα!

Κωδικός αναφοράς

MOBTECH4