Η θέση Σύμβουλος Υποστήριξης Εμπορικο-Λογιστικών εφαρμογών έχει αποθηκευτεί.

Σύμβουλος Υποστήριξης Εμπορικο-Λογιστικών εφαρμογών από την εταιρεία DATA COMMUNICATION

Πλήρης Απασχόληση
Melissia

Περιγραφή Θέσης

Η Data Communication Α.Ε. είναι μία από τις μεγαλύτερες εταιρίες πληροφορικής στην Ελλάδα και στρατηγικός συνεργάτης της Microsoft, ενώ, παράλληλα, κατέχει ηγετική θέση στην αγορά λογισμικού για λογιστικά γραφεία.

Η πολύχρονη διαδρομή μας, ήδη από το 1987, χαρακτηρίζεται από τη δέσμευση στην ποιότητα, τη συνέπεια, την έμφαση στην ανάπτυξη και την καινοτομία, καθώς και από σημαντικές διακρίσεις ως Best Work Place σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Σκοπός

H Data Communication, στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης της, αναζητά για τα κεντρικά της γραφεία στην Αθήνα, ένα Σύμβουλο Υποστήριξης Εμπορικο-Λογιστικών εφαρμογών (ERP Consultant).

Ο Σύμβουλος Υποστήριξης Εμπορικο-Λογιστικών εφαρμογών θα ενταχθεί, στη βραβευμένη για την ποιοτική εξυπηρέτηση πελατών, ομάδα Τεχνικής Υποστήριξης της Data Communication και θα εξειδικευτεί στην εφαρμογή:

               Εμπορική διαχείριση & Γενική Λογιστική (εφαρμογή WinEra ERP)

Αρμοδιότητες

  • Παρουσίαση, ανάλυση και επεξήγηση όλου του φάσματος της εφαρμογής στους πελάτες της εταιρίας (τηλεφωνικά, on line ή απευθείας στην έδρα τους).
  • Παροχή υπηρεσιών συμβουλευτικής και υποστήριξης σε όλα τα στάδια ενός έργου εγκατάστασης.
  • Συγκέντρωση και ανάλυση των δεδομένων των αναγκών του πελάτη
  • Εγκατάσταση, παραμετροποίηση της εφαρμογής, καθώς και εκπαίδευση των χρηστών.
  • Διαχείριση ερωτημάτων και παραπόνων πελατών.

Για την επίτευξη των παραπάνω παρέχεται συνεχής εκπαίδευση, εξασφαλίζοντας την εξαιρετική εξυπηρέτηση προς τους πελάτες μας.

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ στη Λογιστική
  • 2-3 χρόνια εμπειρία σε Εμπορική Διαχείριση & Γενική Λογιστική
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση Υποστήριξης εμπορικολογιστικών εφαρμογών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Πολύ καλή γνώση μηχανογραφημένης λογιστικής
  • Γνώση βάσεων δεδομένων MS SQL
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πελατοκεντρική αντίληψη

Προσφέρουμε

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ιατρική ασφάλιση
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον (6 εθνικές διακρίσεις & 2 ευρωπαϊκές στον διαγωνισμό Best Workplaces)
  • Συνεχή εκπαίδευση

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα στο e-mail: [Για να στείλετε τo βιογραφικό σας κάντε κλικ εδώ], (αναγράφοντας τον κωδικό θέσης: cssa-w)

Κωδικός αναφοράς

cssa-w

Όμοιες Θέσεις

Στέλεχος Λογιστηρίου Αθήνα-Αθήνα Ανώνυμη Εταιρεία
Βοηθός Λογιστηρίου Αθήνα-Ίλιον ΛΑΚΙΩΤΗΣ Α.Ε
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ Αθήνα-Ανθούσα Ανώνυμη Εταιρεία
ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ Αθήνα-Kryonerio-145 68 ΓΕΥΣΗΝΟΥΣ ΑΒΕΕ
Λογιστής - τρια Αθήνα-Αθήνα Λογιστικό Γραφείο
Βοηθός Λογιστή Αθήνα-Αθήνα Achieve Performance ΑΕ
Βοηθός Λογιστή Αθήνα-Αθήνα Ammon Ovis LTD
ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΛΟΓΙΣΤΗΣ Αθήνα-Αθήνα