Η θέση Στέλεχος Υποστήριξης Λογιστικών Εφαρμογών έχει αποθηκευτεί.

Στέλεχος Υποστήριξης Λογιστικών Εφαρμογών από την εταιρεία DATA COMMUNICATION

6 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Θεσσαλονίκη

Περιγραφή Θέσης

Η Data Communication Α.Ε. είναι μία από τις μεγαλύτερες εταιρίες πληροφορικής στην Ελλάδα και στρατηγικός συνεργάτης της Microsoft, ενώ, παράλληλα, κατέχει ηγετική θέση στην αγορά λογισμικού για λογιστικά γραφεία.
Η πολύχρονη διαδρομή μας, ήδη από το 1987, χαρακτηρίζεται από τη δέσμευση στην ποιότητα, τη συνέπεια, την έμφαση στην ανάπτυξη και την καινοτομία, καθώς και από σημαντικές διακρίσεις ως Best Work Place σε Ελλάδα και Ευρώπη.
Στέλεχος Υποστήριξης Λογιστικών Εφαρμογών (code: cssa-ath)

H Data Communication, στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης της, αναζητά για το υποκατάστημά της  στην Θεσσαλονίκη, ένα Στέλεχος Υποστήριξης Λογιστικών Εφαρμογών.
Το Στέλεχος Υποστήριξης Μισθοδοσίας & Λογιστικών Εφαρμογών θα ενταχθεί, στη βραβευμένη για την ποιοτική εξυπηρέτηση πελατών, ομάδα Τεχνικής Υποστήριξης της Data Communication και θα εξειδικευτεί στην εφαρμογή:

  • Έσοδα – Έξοδα (Academia Financials)

Αρμοδιότητες
  • Παροχή υπηρεσιών συμβουλευτικής υποστήριξης όλου του φάσματος των εφαρμογών στους πελάτες της εταιρίας τηλεφωνικά
  • Παρουσίαση και επεξήγηση των εφαρμογών on line ή απευθείας στην έδρα τους)
  • Διαχείριση ερωτημάτων των πελατών σχετικά με τη χρήση των εφαρμογών
  • Συγκέντρωση και ανάλυση των δεδομένων των αναγκών του πελάτη
  • Εγκατάσταση, παραμετροποίηση της εφαρμογής καθώς και εκπαίδευση των χρηστών.

 Προσόντα
  • Σπουδές ανώτερης ή ανώτατης εκπαίδευσης Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρία σε Έσοδα - Έξοδα
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση υποστήριξης εφαρμογών λογιστικής και γνώση βάσεων δεδομένων MS SQL θα θεωρηθούν επιπρόσθετα προσόντα
  • Πολύ καλή γνώση μηχανογραφημένης λογιστικής
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πελατοκεντρική αντίληψη

Προσφέρουμε
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον (6 εθνικές διακρίσεις & 2 ευρωπαϊκές στον διαγωνισμό Best Workplaces)
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Ιδιωτική ομαδική ασφάλιση ζωής & υγείας

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα (αναγράφοντας τον κωδικό θέσης: cssa-th)

Κωδικός αναφοράς

cssa-th