Η θέση ΠΩΛΗΤΗ ΜΕ ΕΔΡΑ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

ΠΩΛΗΤΗ ΜΕ ΕΔΡΑ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ από την εταιρεία Vivechrom SA

Αδιάφορο
ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ/ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ

Περιγραφή Θέσης

H Vivechrom SA, κορυφαία εταιρεία στον κλάδο χρωμάτων, μέλος του ομίλου της AkzoNobel, στα πλαίσια της συνεχούς της ανάπτυξης, ζητά

ΠΩΛΗΤΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ/ΝΟΤΙΟΥ ΕΛΛΑΔΑΣ

Σύντομη περιγραφή της θέσης:

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα αποτελέσει μέλος της ομάδας Πωλήσεων. Θα είναι υπεύθυνος για την επίτευξη των στόχων πωλήσεων ανά κατηγορία προϊόντων, μεγιστοποιώντας την κάλυψη της περιοχής ευθύνης του και βελτιστοποιώντας την εξυπηρέτηση και ανάπτυξη  πελατών.

Ικανότητες/Δεξιότητες
και εμπειρία:

  • Επαγγελματική εμπειρία πωλήσεων 3 ετών τουλάχιστον, κατά προτίμηση σε παρεμφερή κλάδο.
  • Εμπειρία σε επίτευξη ποσοτικών και ποιοτικών στόχων βάσει  πλάνου πωλήσεων.
  • Άριστη επικοινωνία και διαπραγματευτική ικανότητα.
  • Κατανόηση και ικανότητα μετάδοσης  τεχνικών χαρακτηριστικών  και ιδιοτήτων που σχετίζονται με την γκάμα προϊόντων μας.
  • Επιχειρηματικότητα και μεθοδικότητα προσέγγισης πελατολογίου.
  • Ενθουσιώδης, καλά οργανωμένος , και αυτο-κινητοποιούμενος.
  • Πελατοκεντρικός, σχετικά αυτόνομος και απολύτως αξιόπιστος.
  • Χρήση MS office, εξοικείωση με εφαρμογές CRM είναι επιθυμητή.

Τυπικά προσόντα

  • Επιθυμητός τίτλος σπουδών σε Διοίκηση Επιχειρήσεων / ή και Χημεία-Δομικά Υλικά
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης αυτοκινήτου Ε.ΙΧ.

Η Εταιρεία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών (Μισθός+bonus βάσει επίτευξης αποτελεσμάτων)
  • Πολλές Πρόσθετες παροχές
  • Ιδιωτική ασφάλιση ζωής και ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Δυνατότητα και προοπτική εξέλιξης

Κωδικός αναφοράς

ΠΩΛΗΤΗ