Η θέση Πρακτική Άσκηση - Σπουδαστές ΤΕΙ Μηχανολογίας έχει αποθηκευτεί.

Πρακτική Άσκηση - Σπουδαστές ΤΕΙ Μηχανολογίας από την εταιρεία Aluminco Α.Ε.

2 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Εκπαιδευόμενος
Οινόφυτα

Περιγραφή Θέσης

Ευκαιρία εργασίας στην Aluminco A.E.

Η
Aluminco Α.Ε. κυρίαρχος Ελληνική Βιομηχανία του κλάδου κατεργασίας Αλουμινίου  ενδιαφέρεται για συνεργασία με σπουδαστές των ΤΕΙ τμημάτων Μηχανολογίας στο πλαίσιο υλοποίησης της πρακτικής τους άσκησης.

Τα πεδία στα οποία  θα εργαστούν αφορούν:

Τμήμα Έρευνας και Ανάπτυξης ( R & D ):

  • Την υποστήριξη του τμήματος στον σχεδιασμό και υλοποίηση των προδιαγραφών για την εσωτερική και εξωτερική διακίνηση των υπαρχόντων και των νέων προϊόντων.
  • Συμμετοχή  και υποστήριξη της ομάδας στην διαδικασία ανάπτυξης νέων προϊόντων.

Δ/νση Παραγωγής:
  • Χρονομετρήσεις, δείκτες απόδοσης, reporting.
  • Ανάλυση δεδομένων παραγωγής, υλικών, διακίνησης.
  • Συμμετοχή και υποστήριξη της ομάδας στον σχεδιασμό και βελτίωση των παραγωγικών διεργασιών.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Τελειόφοιτος φοιτητής τμήματος Μηχανολογίας
  •  Καλή γνώση  Ms Office και ιδιαίτερα excel

Μετά το πέρας της πρακτικής άσκησης είναι πιθανό  να υπάρξει δυνατότητα μόνιμης απασχόλησης στην παραγωγική διαδικασία βάσει  της αξιολόγησης  των ασκούμενων και των αναγκών της εταιρίας.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν  να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα επιλέγοντας Αίτηση
   αναφέροντας τον κωδικό θέσης ΠΡΑΣΚ 34/2019

Η προστασία των προσωπικών σας δεδομένων είναι προτεραιότητα για εμάς. Μπορείτε να μάθετε περισσότερα σχετικά με την επεξεργασία των προσωπικών σας δεδομένων από την εταιρεία ALUMINCO A.E. εδώ

Εάν επιθυμείτε να παραμείνει στη βάση δεδομένων της Εταιρείας μας για διάστημα τριών (3) ετών από την υποβολή του, προκειμένου να μπορέσουμε να επικοινωνήσουμε μαζί σας για μελλοντικές θέσεις εργασίας που κρίνουμε ότι ταιριάζουν με τα επαγγελματικά προσόντα και την εμπειρία σας, παρακαλούμε όπως  δηλώσετε ρητώς «Έχω λάβει γνώση της Πολιτικής Προστασίας Δεδομένων Υποψήφιων Εργαζομένων της ALUMINCO A.E και επιθυμώ να διατηρηθεί το βιογραφικό μου σημείωμα στη βάση δεδομένων της Εταιρείας για τα επόμενα τρία (3) έτη.» σε απαντητικό σας email:
[Για να στείλετε τo βιογραφικό σας κάντε κλικ εδώ]

Διεύθυνση HR Aluminco A.E.

Κωδικός αναφοράς

ΠΡΑΣΚ 34/2019