Η θέση Περιφερειακός Διευθυντής Πωλήσεων έχει αποθηκευτεί.

Περιφερειακός Διευθυντής Πωλήσεων από την εταιρεία ΛΥΔΑ Α.Ε.

Πλήρης Απασχόληση
Θεσσαλία

Περιγραφή Θέσης

Η ΛΥΔΑ Α.Ε. εμπορική πολυεθνική εταιρία
με πανελλαδική δραστηριότητα στο χώρο των
λιπασμάτων και κτηνοτροφικών προϊόντων ζητά:

Περιφερειακό Διευθυντή Πωλήσεων
για την περιοχή της
Θεσσαλίας

Αρμοδιότητες:
• Διαχείριση δικτύου (είσπραξη, πωλήσεις, αρμονική σχέση, ανάπτυξη κλπ.)
• Διαχείριση ομάδας πωλητών της περιοχής (κινητοποίηση, καθοδήγηση, ανάπτυξη, εποπτεία απόδοσης, CRM, follow up κλπ.)
• Επίτευξη στόχων της περιοχής με τον συνδυασμό των δύο παραπάνω
• Συμμετοχή στην επίλυση θεμάτων, αναζήτηση νέων ευκαιριών στην περιοχή
• Συμμετοχή στη διαμόρφωση της στρατηγικής πωλήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

• Ηγετική προσωπικότητα
• Ικανότητα οργάνωσης, ελέγχου και διαχείρισης ανθρώπων
• Άριστη ικανότητα διαπραγματεύσεων, πώλησης και επικοινωνίας
• Δυναμική προσωπικότητα, με εμπορικό κι ομαδικό πνεύμα και γνώσεις
• Αποτελεσματικός στην οργάνωση, διαχείριση, κινητοποίηση και συνεχή ανάπτυξη της ομάδας των πωλητών του αλλά και του εαυτού του
• Τίτλος σπουδών ΑΕΙ ή ΤΕΙ, σχετικός με τη θέση (π.χ. πτυχίο Γεωπονικής κλπ.)
• Γνώση Η/Υ & Αγγλικής γλώσσα
• Διαθεσιμότητα για ταξίδια

Έδρα: Θεσσαλία

Προσφέρονται: αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο, laptop, ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και bonus

Κωδικός αναφοράς

DR3