Η θέση Ορκωτός Ελεγκτής - Λογιστής / Σύμβουλος (Auditor, CPA, Consultant) έχει αποθηκευτεί.

Ορκωτός Ελεγκτής - Λογιστής / Σύμβουλος (Auditor, CPA, Consultant) από την εταιρεία ΣΙΓΑΛΑΣ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ A.E.

Πλήρης Απασχόληση
Athina
2.000,00 € - 3.000,00 € / μήνας

Περιγραφή Θέσης

Η εταιρεία ΣΙΓΑΛΑΣ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΣΥΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ Α.Ε. (www.sigalas.eu)  με εμπειρία 42 ετών στον κλάδο των ελεγκτικών, λογιστικών και συμβουλευτικών υπηρεσιών επιθυμεί να προσλάβει άμεσα έμπειρο/η συνεργάτη/ιδα για την υποστήριξη του ελεγκτικού και συμβουλευτικού τμήματος.

Αρμοδιότητές
  • Συμμετοχή σε ελέγχους (περιλαμβάνονται και ταξίδια στις εγκαταστάσεις των ελεγχόμενων μονάδων ανά την Ελλάδα στα πλαίσια του επιτόπιου ελέγχου).
  • Έρευνα και τεκμηρίωση ειδικών λογιστικών, φορολογικών και ελεγκτικών θεμάτων και προετοιμασία των πορισμάτων/απαντήσεων στην ελληνική και αγγλική γλώσσα.
  • Μεταφράσεις οικονομικών καταστάσεων και στοιχείων, αλλά και διατάξεων νόμων από τα ελληνικά στα αγγλικά και αντίστροφα.
  • Προφορική και γραπτή επικοινωνία στα ελληνικά και αγγλικά με πελάτες και τρίτους.

Παροχές
  • Φιλικό περιβάλλον
  • Σύγχρονοι και ευχάριστοι χώροι εργασίας με θέα την Ακρόπολη
  • Καινοτόμα πληροφοριακά συστήματα
  • Κάλυψη εξόδων εκπαίδευσης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα

Ο ιδανικός υποψήφιος ή η ιδανική υποψήφια για τη θέση, θα πρέπει να διαθέτει:

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ισότιμο
  • Επαγγελματική πιστοποίηση (π.χ. ACA, ACCA ή ΙΕΣΟΕΛ)
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας
  • Εμπειρία 5 ετών στο χώρο
  • Άριστη κατανόηση γενικών λογιστικών αρχών
  • Γνώση ΚΦΕ, ΚΦΔ, ΦΠΑ, Διατάξεων Χαρτοσήμου και μεθοδικότητα στην απάντηση σχετικών ερωτημάτων
  • Εμπειρία στον εντοπισμό λανθασμένων λογιστικών και φορολογικών χειρισμών
  • Άριστη γνώση και κατανόηση Διεθνών Ελεγκτικών Προτύπων
  • Άριστη γνώση Calc ή Excel
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση και αντιμετώπισης απαιτητικών καταστάσεων
  • Διάθεση συνεργασίας & ομαδικότητα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Πρόσθετα προσόντα

Τα παρακάτω στοιχεία θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα

  • Βασικές γνώσεις SQL
  • Γνώση γερμανικής γλώσσας

Μπορείτε να υποβάλετε το βιογραφικό σας πατώντας εδώ

Όλα τα στοιχεία που μας υποβάλλονται θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικά.

Κωδικός αναφοράς

jauditor5y

Όμοιες Θέσεις

Βοηθός Λογιστή Άγιος Ιωάννης Ρέντης Ανώνυμη Εταιρία
Ταμίας Αθήνα NIKOLIS GROUP
Member Care Support Officer Athina June Homes
Senior ERP Consultant (Ref.navc) Αθήνα DATA COMMUNICATION
Microsoft Dynamics CRM Consultant (Ref.crmc) Αθήνα DATA COMMUNICATION
Data Warehouse Specialist Kifissia Accenture S.A.
SAP Consultants: MM – WM Kifissia Accenture
Project Manager Melissia DATA COMMUNICATION