Η θέση ΠΩΛΗΤΗΣ : Εξωτερικός Πωλητής-τρια Β2Β έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

ΠΩΛΗΤΗΣ : Εξωτερικός Πωλητής-τρια Β2Β

7 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Thessaloniki

Περιγραφή Θέσης

ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΠΩΛΗΤΗΣ-ΠΩΛΗΤΡΙΑ Β2Β

Εταιρία που δραστηριοποιείται στον χώρο προιόντων ατμίσματος και CBD, στα πλαίσια ανάπτυξής της, αναζητά εξωτερικό πωλητή-πωλήτρια  Β2Β με έδρα την Θεσσαλονίκη και τομέα δραστηριοποίησης την ευρύτερη Μακεδονία και Θράκη.

Περιγραφή θέσης:

  • Πωλήσεις Β2Β και έρευνα αγοράς
  • Διαχείριση υπάρχοντος χαρτοφυλακίου συνεργατών-ενέργειες για την περαιτέρω διεύρυνσή του.
  • Υποβολή προτάσεων προς την διοίκηση.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση παραγγελιών Β2Β.
  • Επικοινωνία με συνεργάτες-Συνεχής υποστήριξη  και επίλυση τυχόν προβλημάτων (δια ζώσης και τηλεφωνική).
  • Ενημέρωση των συνεργατών για διαθέσιμα η νέα προϊόντα,προσφορές και προωθητικές ενέργειες.
  • Υποστήριξη μετά την πώληση.
  • Εφαρμογή εμπορικής πολιτικής της εταιρίας.
  • Σύνταξη οικονομικών προσφορών, διαπραγμάτευση όρων συνεργασίας, κλείσιμο συμφωνιών.
  • Συνεχής παρακολούθηση και παρακίνηση του πελατολογίου μέσω τακτικών επισκέψεων-εξεύρεση νέων συνεργατών.
  • Χαρτογράφηση και ανάλυση της αγοράς και του ανταγωνισμού.

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά προσόντα:

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον (2) δύο ετών εργασιακής εμπειρίας σε οργανωμένο τμήμα πωλήσεων με αποδεδειγμένη εμπειρία  στο κανάλι  Β2Β.
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ με κατεύθυνση Διοίκηση Επιχειρήσεων/ Οικονομικά/ Marketing θα προσμετρήσει θετικά.
  • Άριστη χρήση Αγγλικών σε προφορικό & γραπτό λόγο.
  • Γνώση του συστήματος λογισμικού Entersoft θα προσμετρήσει θετικά.
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες, δυναμισμός, ομαδικό πνεύμα.
  • 'Αριστη γνώση χειρισμού MS-Office.

Προσφέρονται:

  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρία.
  • Πλήρης απασχόληση
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών+ bonus βάσει επίτευξης στόχων.
  • προοπτική επαγγελματικής ανέλιξης

Τα βιογραφικά να αποστέλλονται στην διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

Κωδικός αναφοράς

n/a

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ-ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΠΩΛΗΣΕΩΝ – ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ Ελληνική εταιρεία τροφίμων
ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ Ν.ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ Θεσσαλονίκη-Θεσσαλονίκη Wurth
Product Specialists Θεσσαλονίκη-Θεσσαλονίκη ΠΡΩΤΟΝ Α.Ε.
ΙΑΤΡΙΚΟΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΜΕ ΕΔΡΑ ΤH ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Θεσσαλονίκη-Θεσσαλονίκη Ανώνυμη Εταιρεία Ιατρικών Ειδών
ΙΑΤΡΙΚΟΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ Θεσσαλονίκη-Θεσσαλονίκη Ανώνυμη Εταιρία
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΒΟΡΕΙΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ Θεσσαλονίκη-Θεσσαλονίκη Vector Brands
ΠΩΛΗΤΗΣ ΔΟΜΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ Θεσσαλονίκη-Θεσσαλονίκη Alpha Plan Consultants
Sales Representative Θεσσαλονίκη-Θεσσαλονίκη COTY