Η θέση ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ έχει αποθηκευτεί.

αποτελέσματα

ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ από την εταιρεία ΝΟΜΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ AEBE

3 ημέρες για να κάνετε αίτηση
Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Η ΝΟΜΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ AEBE

Εκδόσεις / Εκπαίδευση /Λογισμικό / Υπηρεσίες

(www.nb.org)
Αναζητά

Δικηγόρο για Επιστημονική Συνεργασία
Εσωτερική ή εξωτερική

Το αντικείμενο της συνεργασίας(εσωτερικής ή εξωτερικής) αφορά Δικηγόρους με υψηλή επιστημονική κατάρτιση, γλωσσομάθεια και ταυτόχρονη επαφή με την πράξη. Θα εξετασθούν υποψηφιότητες είτε για εξωτερική συνεργασία (on a project basis) χωρίς να απαιτείται φυσική παρουσία, είτε για εσωτερική συνεργασία (full time, in house) ως έμμισθος επιστημονικός συνεργάτης. Θα εκτιμηθούν δεόντως υποψήφιοι που διαθέτουν ήδη συγγραφική εμπειρία.

Αντικείμενο εργασίας:
  • Εκδοτική(φιλολογική και νομική) επιμέλεια βιβλίων & επιστημονικών περιοδικών
  • Συγγραφική εργασία (έρευνα & συγγραφή σε συλλογικά κυρίως έργα)
  • Συντονισμός επιστημονικών ομάδων και προγραμματισμό εκδοτικών εργασιών
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση νέων εκδόσεων
  • Αξιολόγηση επιστημονικών εργασιών
  • Κωδικοποίηση νομοθεσίας και επεξεργασία νομολογίας

Απαραίτητα προσόντα:
  • Τουλάχιστον 5ετής, άσκηση ενεργούς και ουσιαστικής δικηγορίας
  • Ειδίκευση στο Αστικό – Αστικό Δικονομικό ή στο Εμπορικό Δίκαιο
  • Μεταπτυχιακός ή Διδακτορικός τίτλος σπουδών στα παραπάνω αντικείμενα
  • Πολύ καλή γνώση της αλλοδαπής νομικής ορολογίας
  • Χρήση Η/Υ, Internet, Βάσεων Δεδομένων

Προσφέρεται:
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Συνεχώς αναπτυσσόμενο επιστημονικό περιβάλλον υψηλής ποιότητας
  • Σταθερή συνεργασία με διαρκή προοπτική εξέλιξης

ΚΩΔΙΚΟΣ ΘΕΣΗΣ :  Μ23 ΔΙΚ ΕΠ ΣΥ ΒΠ 170119

Αποστολή βιογραφικών επιλέγοντας ``Αίτηση``, υπόψη κας. Β. Παπαδογάμβρου.

Κωδικός αναφοράς

Μ23 ΔΙΚ ΕΠ ΣΥ ΒΠ 170119

Όμοιες Θέσεις

Διευθυντής Διαπραγματεύσεων Αθήνα Νομική Εταιρεία
Δικηγόρος Αθήνα Δικηγορική Εταιρεία
ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΗΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ Athina Κ. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ
ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΓΙΑ ΕΑΠ Αθήνα Δικηγορική Εταιρεία
Δικηγόρος Ψυχικό GEA
Δικηγόρος Αθήνα Κ.Φ. ΚΑΛΑΒΡΟΣ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ