Η θέση Διευθυντής Συντήρησης Εργοστασίου έχει αποθηκευτεί.

Διευθυντής Συντήρησης Εργοστασίου από την εταιρεία KNAUF AQUAPANEL ABEE

Πλήρης Απασχόληση
Βόλος

Περιγραφή Θέσης

Η KNAUF AQUAPANEL ABEE για τη στελέχωση θέσης του εργοστασίου της που βρίσκεται στην Β’ Βιομηχανική περιοχή Βόλου, ζητά να προσλάβει διευθυντή συντήρησης ο οποίος θα αναφέρεται στον διευθυντή του εργοστασίου.

Κύριες υπευθυνότητες :
• Να σχεδιάζει, συντονίζει και κατευθύνει το πρόγραμμα συντήρησης με στόχο την συνεχή και ασφαλή λειτουργία των ηλεκτρολογικών και μηχανολογικών εγκαταστάσεων και μηχανημάτων.
• Να οργανώνει, συντονίζει και επιβλέπει τις εργασίες επισκευών.
• Να έχει την ευθύνη εκτέλεσης των νέων έργων που απαιτούνται για τη βελτίωση της λειτουργίας του εργοστασίου.
• Να έχει την ευθύνη της επάρκειας των απαιτούμενων ανταλλακτικών και τον έλεγχο και συντονισμό των σχετικών παραγγελιών.
• Να ελέγχει, συντονίζει και αναπτύσσει τους υφισταμένους του με στόχο την αποτελεσματική λειτουργία του εργοστασίου.
• Να συνεργάζεται με τα υπόλοιπα στελέχη του εργοστασίου με στόχο την ομαλή λειτουργία των μηχανημάτων και εγκαταστάσεων.

Απαραίτητα προσόντα :
• Δίπλωμα Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου Μηχανικού Πολυτεχνικής σχολής.
• Τουλάχιστον 5ετή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση.
• Γνώση μηχανημάτων παραγωγής, ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων, αυτοματισμών και προγραμματισμού PLC.
• Γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά).
• Γνώση Γερμανικής γλώσσας θα εκτιμηθεί ως πρόσθετο προσόν.
• Άριστα οργανωτικά, διοικητικά και επικοινωνιακά προσόντα.

Η Εταιρεία προσφέρει αξιόλογες αποδοχές, δυνατότητες ανάπτυξης και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας.

Τα βιογραφικά σημειώματα (στην αγγλική) πρέπει να αποσταλλούν πατώντας "ΑΙΤΗΣΗ" το αργότερο μέχρι 29 / 12 / 2019.

Κωδικός αναφοράς

Διευθυντής Συντήρησης