Η θέση ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ Α’ ή Β’ ΤΑΞΗΣ έχει αποθηκευτεί.

ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ Α’ ή Β’ ΤΑΞΗΣ από την εταιρεία ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ

Πλήρης Απασχόληση
Αθήνα

Περιγραφή Θέσης

Όμιλος εταιριών καταξιωμένος στον κλάδο της παροχής υπηρεσιών αναζητά έμπειρο στέλεχος Βοηθού Λογιστή Α’ ή Β’ τάξης.

Απαιτούμενα προσόντα:
• Κάτοχος πτυχίου ανωτέρας ή ανωτάτης σχολής σε σχετικό γνωστικό αντικείμενο
• Προϋπηρεσία και εμπειρία σε αντίστοιχο γνωστικό αντικείμενο τουλάχιστο 2 ετών
• Κάτοχος αδείας λογιστή - φοροτέχνη Α’ ή Β’ τάξης
• Γνώσεις γενικής λογιστικής, Φορολογίας Εισοδήματος, ΦΠΑ, ελέγχου έμπορο λογιστικών κυκλωμάτων
• Γνώση, χρήση και εξοικείωση διαφόρων έμπορο λογιστικών προγραμμάτων της αγοράς και Η/Υ. Απαραίτητη προϋπόθεση η γνώση χρήσης ΜS Office (Excel – Word - Outlook)
• Επαγγελματική συμπεριφορά και ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης χρόνου
• Διάθεση για συνεχή μάθηση και άριστες ικανότητες επικοινωνίας και συνεργασίας
• Εμπειρία σε εμπορική διαχείριση

Βασικά καθήκοντα:
• Καταχώριση λογιστικών εγγραφών (βιβλία Γ’ κατηγορίας και κεντρικών και υποκαταστημάτων)
• Έκδοση παραστατικών (τιμολόγια, δελτία αποστολής κ.α.)
• Συμφωνίες προμηθευτών, τραπεζικών λογαριασμών POS, ισοζυγίων για έκδοση ΦΠΑ
• Εμπορική διαχείριση (τήρηση αποθήκης)
• Ενδοομιλικές συναλλαγές (τριγωνικές πωλήσεις)
• Κοστολόγηση έργων

Η εταιρεία προσφέρει:
• Ικανοποιητικές αποδοχές αναλόγως των προσόντων και προϋπηρεσίας
• Άριστο περιβάλλον εργασίας και προοπτικές εξέλιξης σε αναπτυσσόμενο επαγγελματικό χώρο
• Δυνατότητα συνεχούς εκπαίδευσης (έσω ή έξω εταιρικά)

Κωδικός αναφοράς

ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ Α’ ή Β’ ΤΑΞΗΣ