Για εργοδότες
Οδηγός / Driver
ΠύλοςΤοποθεσία
Πύλος
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Entry / ΑρχάριοςΕπίπεδο εμπειρίας
Entry / Αρχάριος
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή

Το Mandarin Oriental, Costa Navarino  βρίσκεται στη νοτιοδυτική ακτή της Πελοποννήσου, ένα από τα πιο παρθένα και μαγευτικά τοπία της Μεσογείου, και 45 λεπτά οδικώς από το Διεθνές Αεροδρόμιο της Καλαμάτας.

Το παραθαλάσσιο θέρετρο αποτελεί μέρος του βιώσιμου προορισμού θέρετρου της Costa Navarino, ενός καθιερωμένου τουριστικού προορισμού που περιλαμβάνει άλλα 3 θέρετρα. Αποτελείται από 99 δωμάτια, συμπεριλαμβανομένων 48 βίλες με πισίνα, όλα με εξωτερικές βεράντες και θέα στη θάλασσα, μαζί με πέντε εστιατόρια και μπαρ.

Το Mandarin Oriental, Costa Navarino είναι ένα αποκλειστικό καταφύγιο - θέρετρο στην Ελλάδα, που προσφέρει τον καλύτερο πολυτελή τρόπο ζωής. Το Mandarin Oriental, Costa Navarino διαφοροποιείται από άλλα θέρετρα μέσω μιας άψογης εκτέλεσης σε συνδυασμό με την προσφορά δημιουργικών κατά παραγγελία εμπειριών προσαρμοσμένων στα μέτρα κάθε επισκέπτη. Το εξαιρετικό προσωπικό θα ευχαριστήσει πραγματικά και θα ικανοποιήσει κάθε επισκέπτη με τις υποδειγματικές Υπηρεσίες Θρυλικής Ποιότητας, που δίνουν έμφαση στην αίσθηση του τόπου αναμεμειγμένη με την ανατολίτικη κληρονομιά μας.

Περιγραφή θέσης

Ο/Η υποψήφιος/α πρέπει να είναι ικανός οδηγός που σέβεται τους οδικούς κανόνες χωρίς να διακυβεύει την ασφάλεια των επιβατών. Η εμπειρία σε παρόμοιους ρόλους και η έγκυρη άδεια οδήγησης είναι σημαντικά για να διασφαλιστεί αυτό. Ο/Η Οδηγός πρέπει να μπορεί να κάνει τους επιβάτες να αισθάνονται άνετα.

Καθήκοντα & Αρμοδιότητες:

  • Συνεννοείται με τον Υπεύθυνο του Guest Experience για να ετοιμάσει μια καθημερινή λίστα μεταφοράς επισκεπτών.
  • Διατηρεί το όχημα που παρέχεται σε άριστη κατάσταση όσον αφορά την καθαριότητα.
  • Γνωρίζει και παρέχει στους επισκέπτες πληροφορίες σχετικά με τα ορόσημα της περιοχής.
  • Βοηθά τους επισκέπτες να φτάσουν στον προορισμό τους με ευχάριστο και ασφαλή τρόπο.
  • Διατηρεί ένα έγκυρο αρχείο για τους χρόνους και τους σκοπούς που χρησιμοποιήθηκε το όχημα, καθώς και για τυχόν περιστατικά κατά τη διάρκεια του ταξιδιού.
  • Βοηθά τους επισκέπτες με τις αποσκευές τους και με οποιαδήποτε άλλα πακέτα κ.λπ.

Προσόντα / Εμπειρία:

  • Ευρωπαϊκό διαβατήριο ή Άδεια Εργασίας για την Ελλάδα
  • Άδεια οδήγησης σε ισχύ
  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία ως επαγγελματίας οδηγός στον τομέα της φιλοξενίας.
  • Καλή οδηγική συμπεριφορά
  • Καλή διαχείριση χρόνου
  • Ευπαρουσίαστος/η
  • Ικανότητες άριστης εξυπηρέτησης πελατών
  • Ευγενική διάθεση

Παροχές

Προσφέρουμε συναρπαστικά οφέλη που περιλαμβάνουν και δεν περιορίζονται σε:

  • Διαμονή / παρέχεται μεταφορά όταν η διαμονή είναι στη Μεθώνη.
  • Ιατρική Ιδιωτική Ασφάλιση για όλους τους Συναδέλφους
  • Δωρεάν γεύματα στο Colleagues' Dining
  • Δωρεάν πλύσιμο στολών
  • Πρόγραμμα αναγνώρισης και επιβράβευσης συναδέλφων
  • Πρόγραμμα Μάθησης & Ανάπτυξης
  • Ευκαιρίες αποστολών  σε όλη την ομάδα Mandarin Oriental
  • Κοινωνικές εκδηλώσεις συναδέλφων και προγράμματα ευεξίας
  • Παρέχονται διάφορες εκπτώσεις εντός του Resort και στην κοντινή περιοχή
    MORate: Απολαύστε οποιονδήποτε όμιλο ξενοδοχείων Mandarin Oriental στον κόσμο σε ειδική τιμή
    MOComp: Δωρεάν διανυκτερεύσεις δωματίου και μια επιλογή από πρόσθετα προνόμια και εκπτώσεις μέσω του νέου μας προγράμματος παροχών MOcomp

Mandarin Oriental, Costa Navarino is located on the southwest coast of the Peloponnese, one of the most unspoiled and breath-taking landscapes in the Mediterranean, and 45 minutes’ drive from Kalamata International Airport.

The beachfront resort is part of the sustainable resort destination of Costa Navarino, a well-established tourism destination which includes 3 other resorts. It comprises 99 guest rooms, including 48 pool villas, all with outdoor terraces and sea views, along with five restaurants and bars.

Mandarin Oriental, Costa Navarino is an exclusive resort hideaway in Greece, providing the best of barefoot luxury art of living.

Scope of Position

The applicant must be a skilled driver who respects road etiquette without compromising the safety of the passengers. Experience in similar roles and a valid driving license are important to ensure this. The driver must be able to make the passengers feel comfortable.

Responsibilities:

  • Coordinate with the Front Office Manager to prepare a daily guest transportation list.
  • Maintain the vehicle they are provided with in excellent condition regarding cleanliness.
  • Possess information regarding the landmarks in the locality.
  • Provide guests with information regarding places of attraction.
  • Assist guests to reach their destination in a pleasant and safe manner.
  • Maintain a clear record of the timings and purposes the vehicle was used, any tickets, or incidents during the trip.
  • Assist guests with their luggage and any other packages etc.

Qualifications / Experience:

  • EU passport or Residence Permit is mandatory in order to work in Greece
  • Valid drivers’ license.
  • Skilled driver with previous work experience as a professional driver in the hospitality sector.
  • Road etiquette.
  • Good time management.
  • Well presented.
  • Ability to offer excellent customer service.
  • Polite disposition.
  • Sound communication and listening skills.

Benefits

We offer exciting benefits including and not limited to :
•    Accommodation provided
•    Medical Private Insurance for all Colleagues
•    Free meals at Colleagues' Dining
•    Free laundry or those wearing uniform
•    Colleague recognition and reward program
•    Learning & Development Program
•    Task force Opportunities across the Group of Mandarin Oriental
•    Colleague Social events and Wellness programs
•    Various discounts provided within the Resort and in the nearby area
              MORate: Experience any Mandarin Oriental Hotel Group in the world at a special rate
              MOComp: Complimentary room nights and a selection of additional benefits and
              discounts through our new MOcomp benefits program

Πύλος
Εποχιακός/ή