Για εργοδότες
Α ΜΑΓΕΙΡΑΣ
πριν 12 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Το ξενοδοχείο 5* Simantro Resort στη Σάνη Χαλκιδικής, ενόψει της καλοκαιρινής περιόδου 2024, επιθυμεί να προσλάβει:

Μάγειρα Α’

Καθήκοντα

  • Ετοιμασία συνταγών σύμφωνα με το μενού και τις οδηγίες του σεφ
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων και παραγγελίες αγαθών
  • Έλεγχος των ημερομηνιών λήξης και έγκαιρη χρήση προϊόντων
  • Βελτιστοποίηση διαδικασίας μαγειρέματος με προσοχή στην ποιότητα και στο κόστος
  • Εκπαίδευση και συντονισμός της ομάδας στην κουζίνα
  • Συνεχής εφαρμογή προτύπων υγιεινής και ασφάλειας
  • Διατήρηση υψηλής ποιότητας προσωπικής υγιεινής και εμφάνισης
  • Συνεργασία με την ομάδα κουζίνας με διατήρηση ενός ομαλού και φιλικού κλίματος

Απαραίτητα προσόντα

  • Ανάλογη εμπειρία σε εστιατόριο τουλάχιστον 2 ετών , ιδανικά σε ξενοδοχειακό περιβάλλον
  • Πτυχίο μαγειρικής σχολής θα εκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν.
  • Ευχάριστη προσωπικότητα και ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Ικανότητα επικοινωνίας και διαχείρισης ομάδας

Στο πλαίσιο της παραπάνω θέσης, η εταιρία μας προσφέρει:

  • εποχική απασχόληση
  • ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • άριστες συνθήκες εργασίας και επαγγελματικό περιβάλλον
  • διατροφή, στέγαση για τους μη διαμένοντες στην περιοχή
  • δυνατότητες εξέλιξης και σταδιοδρομίας
ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
Α ΜΑΓΕΙΡΑΣ
Κασσάνδρα