Για εργοδότες
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Καθήκοντα

Εκτέλεση σχεδίων ηλεκτρικής καλωδίωσης για τη σωστή λειτουργία φωτισμού, ενδοεπικοινωνίας και άλλων ηλεκτρικών συστημάτων

  • Εγκατάσταση ηλεκτρικών εξαρτημάτων, μόνιμων κατασκευών και εξοπλισμού για συναγερμούς και άλλα συστήματα
  • Εγκατάσταση εξαρτημάτων ασφαλείας και διανομής (π.χ., διακόπτες, αντιστάτες, πίνακες διακοπτών κυκλώματος κτλ.)
  • Σύνδεση καλωδιώσεων ηλεκτρικών κυκλωμάτων και δικτύων διασφαλίζοντας συμβατότητα των εξαρτημάτων
  • Προετοιμασία και συναρμολόγηση αγωγών και σύνδεση καλωδιώσεων εντός αυτών
  • Αποτροπή βλάβης των συστημάτων μέσω της τακτικής επιθεώρησής τους και της αντικατάστασης παλιών καλωδιώσεων και μονωμένων καλωδίων, καθαρισμός κυκλωμάτων κτλ.
  • Αποτελεσματική επίλυση προβλημάτων προκειμένου να προσδιοριστούν κίνδυνοι ή δυσλειτουργίες και επισκευή ή αντικατάσταση μονάδων που έχουν υποστεί βλάβη

Απαραίτητα Προσόντα

Αποδεδειγμένη εμπειρία ως ηλεκτρολόγος, ιδανικά σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 5*

Εμπειρία σε βιομηχανικά ή/και εμπορικά ηλεκτρικά συστήματα

Καταδεδειγμένη ικανότητα χρήση ηλεκτρικών και χειροκίνητων εργαλείων (π.χ. απογυμνωτές καλωδίων, βολτόμετρα κτλ.) και ηλεκτρικών σχεδίων και σχεδιαγραμμάτων

Ενδελεχής γνώση των διαδικασιών ασφαλείας και των νομικών κανονισμών και οδηγιών

Κριτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων

Δίπλωμα σε αντίστοιχη επαγγελματική εκπαίδευση ή επιτυχής ολοκλήρωση επαγγελματικής μαθητείας ως ηλεκτρολόγος

Έγκυρη άδεια άσκησης επαγγέλματος

Γνώση Αγγλικών (βασική)

Ομαδικό πνεύμα

Η εταιρεία μας προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Διαμονή και διατροφή
  • Ευκαιρίες εκπαίδευσης
  • Τη δυνατότητα εξέλιξης σε ένα από τα πιο καινοτόμα ξενοδοχεία

Σημειώστε πως μόνο τα βιογραφικά που καλύπτουν τα απαραίτητα προσόντα θα αξιολογηθούν περαιτέρω.

Μύκονος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή