Για εργοδότες
Κωδ:Ref:LP/MR3c
Captain
πριν 13 μέρες
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Ο Όμιλος H Hotels Collection|Hatzilazarou Group ένας από τους κορυφαίους & συνεχώς αναπτυσσόμενους ομίλους στην Ελλάδα, με παρουσία 31ετών στον κλάδο της φιλοξενίας,  προσφέρει νέες θέσεις εργασίας για τα ξενοδοχεία του  στη Ρόδο, για τη θερινή σεζόν 2024.

Captain

Περιοχή: Νότια Ρόδος

Τύπος Απασχόλησης: Πλήρης / Εποχιακή

Ref: HH/MR3

 Τι θα συναντήσεις

Οι εργαζόμενοι σε αυτήν τη θέση είναι υπεύθυνοι για την επίβλεψη της ομαλής ροής του service καθώς και για την ικανοποίηση των πελατών, έχοντας πάντα ως στόχο τα υψηλά πρότυπα της εταιρίας.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Είναι υπεύθυνοι για την ενημέρωση & καθοδήγηση του προσωπικού πριν, κατά την διάρκεια και μετά το service
  • Ελέγχουν την Mice en Place στα πόστα του εστιατορίου
  • Είναι υπεύθυνοι και φροντίζουν για την καθαριότητα και σωστή χρήση των υλικών και σκευών που χρησιμοποιούνται στο τμήμα
  • Είναι υπεύθυνοι για την καθαριότητα, την καλαισθησία και ομοιομορφία των πόστων, τα οποία ελέγχει πριν, κατά την διάρκεια και μετά το πέρας του service
  • Ελέγχει τη ροή του service και τη σωστή εξυπηρέτηση των πελατών
  • Βοηθάει στο service και πραγματοποιεί οποιαδήποτε εργασία του ζητηθεί από τον άμεσο προϊστάμενό του

Απαραίτητα προσόντα & δεξιότητες

  • Προϋπηρεσία, τουλάχιστον 2 ετών, σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχείο 4*/5*
  • Άριστη γνώση αγγλικών, η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί προσόν
  • Σπουδές στον τουρισμό, αποτελούν επιπλέον προσόν
  • Οργανωτικές & επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Ηγετικές ικανότητες και πνεύμα συνεργασίας
  • Γνώσεις Η/Υ
  • Βασικές γνώσεις Ασφάλειας και Υγιεινής στον χώρο της εργασίας
  • Βασικές γνώσεις στην εφαρμογή συστημάτων ISO 9001, 14001 & 22000

Στα πλαίσια της παραπάνω θέσης, η εταιρία προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Διαμονή (για κατοίκους εκτός περιοχής) & Διατροφή
  • Καθημερινή μεταφορά στην εργασία, εφόσον χρειάζεται
  • Διαρκή εκπαίδευση σύμφωνα με τα πρότυπα και τη δυναμική εξέλιξη της εταιρίας
  • Προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης σε έναν συνεχώς αναπτυσσόμενο όμιλο
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον σε έναν οργανισμό που σέβεται τους ανθρώπους του, το περιβάλλον και τις τοπικές κοινωνίες

 Για όλες τις αιτήσεις και τα στοιχεία που θα υποβληθούν θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα.

H Hotels Collection - Unique hotels in Rhodes

Careers – H Hotels Collection – Rhodes luxury hotels – 5 Star hotels in Rhodes

ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
Captain
Νότια Ρόδος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή