Για εργοδότες
A' Μάγειρας
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις
Company logo - click to visit company page
16-50
Τουρισμός / Ξενοδοχεία
ΊοςΤοποθεσία
Ίος
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης
Εποχιακός/ήΤύπος απασχόλησης
Εποχιακός/ή
ΤουρισμόςΚατηγορία θέσης
Τουρισμός

Αναζητάμε Α Μάγειρα στο Liostasi Hotel, μέλος των Small Luxury Hotels.

Σχετικά με εμάς:

Το Liostasi, ένα πολυβραβευμένο ξενοδοχείο-μπουτίκ 5 αστέρων, βρίσκεται σε μια εκπληκτική τοποθεσία με μαγευτική θέα και φημίζεται για την οικεία ατμόσφαιρα, την εξαιρετική εξυπηρέτηση και την εκλεκτή, βραβευμένη με Χρυσό Σκούφο κουζίνα του εστιατορίου "Grandma's". Ως μέλος των Small Luxury Hotels, προσφέρουμε στους επισκέπτες μας μια μοναδική εμπειρία, συνδυάζοντας την πολυτέλεια με διαχρονική κομψότητα.

Περιγραφή θέσης:

Αναζητάμε έναν ταλαντούχο και παθιασμένο Α Μάγειρα (Chef de Partie) για να ενταχθεί στην καταξιωμένη ομάδα μας. Θα διαδραματίσετε ζωτικό ρόλο στη δημιουργία και την εκτέλεση πιάτων που αντικατοπτρίζουν τη δέσμευσή μας για τη χρήση των καλύτερων τοπικών και εποχιακών υλικών, με σύγχρονη παρουσίαση και ακρίβεια.

Αρμοδιότητες:

  • Δημιουργία και παρασκευή πιάτων σύμφωνα με τα υψηλότερα πρότυπα ποιότητας και παρουσίασης.
  • Εποπτεία ενός συγκεκριμένου τμήματος της κουζίνας, διασφαλίζοντας τη συνεπή εκτέλεση και προσήλωση στις συνταγές.
  • Συνεργασία με τους συναδέλφους για τη διατήρηση της ομαλής ροής της υπηρεσίας και ενός θετικού περιβάλλοντος στην κουζίνα.
  • Συνεχής καινοτομία και βελτίωση των πιάτων, συμβάλλοντας στην εξέλιξη των μενού μας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε πολυτελή εστιατόρια
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα διαχείρισης ενός σταθμού ανεξάρτητα και επίτευξης εξαιρετικών αποτελεσμάτων.
  • Ισχυρές ηγετικές ικανότητες και ικανότητα να παρακινείτε και να εμπνέετε τους άλλους.
  • Βαθιά γνώση των κλασικών μαγειρικών τεχνικών και πάθος για εξερεύνηση νέων γεύσεων.
  • Εξαιρετική προσοχή στη λεπτομέρεια και δέσμευση για τη διατήρηση των υψηλότερων υγειονομικών προτύπων.
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Μεσογειακής κουζίνας/διατροφής.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός και πακέτο παροχών.
  • Εργασία σε ένα συνεργατικό και υποστηρικτικό περιβάλλον με μια ομάδα παθιασμένων επαγγελματιών φιλοξενίας.
  • Να είστε μέλος ενός φημισμένου brand αναγνωρισμένου για τη δέσμευσή του στην πολυτέλεια και την εξατομικευμένη εξυπηρέτηση.
  • Συμβολή στη δημιουργία αξέχαστων γαστρονομικών εμπειριών για απαιτητικούς επισκέπτες.
ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΘΕΣΗΣ
A' Μάγειρας
Ίος
Με κάποια εμπειρία
Εποχιακός/ή