Για εργοδότες
Εξωτερικός πωλητής

Η CMS Α.Ε. αποτελεί μια διακεκριμένη και καταξιωμένη Ελληνική εταιρεία, που δραστηριοποιείται στον τομέα της βιομηχανίας Ξύλου και Δομικών Υλικών, τόσο στο εγχώριο όσο και στο διεθνές περιβάλλον.

Στο πλαίσιο της δυναμικής μας ανάπτυξης, προχωράμε στην στελέχωση της ομάδας πωλήσεων με νέους συνεργάτες ως εξωτερικούς πωλητές, με έδρα την Αθήνα

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση και ανάπτυξη του υφιστάμενου πελατολογίου
  • Διερεύνηση των αναγκών των πελατών, συνεχή υποστήριξη τους και προσφορά ολοκληρωμένων λύσεων
  • Αναζήτηση δυνητικών πελατών με σκοπό τη διεύρυνση του πελατολογίου
  • Εφαρμογή της εταιρικής εμπορικής πολιτικής
  • Ενημέρωση και εκπαίδευση των πελατών στα προϊόντα της εταιρείας μας
  • Παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς και του ανταγωνισμού

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Ενθουσιασμός και προσανατολισμός στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Εστίαση στην επίτευξη των εταιρικών στόχων
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Πνεύμα ομαδικότητας
  • Ευγένεια, Τιμιότητα και Ακεραιότητα Χαρακτήρα

 Απαραίτητα Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε Πωλήσεις Β2Β σε αντίστοιχο κλάδο ή στον χώρο της κατασκευής
  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ
  • Καλή γνώση Αγγλικών σε γραπτό και προφορικό επίπεδο
  • Καλή γνώση Η/Υ και προγραμμάτων γραφείου (MS Office, ERP)
  • Δυνατότητα ταξιδιών

 Παροχές:

  • Σταθερός ανταγωνιστικός μισθός
  • Ομαδικό πρόγραμμα ασφάλισης
  • Bonus επίτευξης στόχων πωλήσεων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο, tablet
  • Συνεχής εκπαίδευση, προσωπική και επαγγελματική ανάπτυξη
  • Προοπτική εξέλιξης
Ασπρόπυργος
πριν 13 μέρες
Με μεγάλη εμπειρία