Για εργοδότες
Σύμβουλος Πωλήσεων B2B
Η θέση δεν δέχεται πλέον αιτήσεις

Η εταιρεία Will Com ΕΠΕ – αποκλειστική αντιπρόσωπος του no1 brand επαγγελματικών προϊόντων περιποίησης μαλλιών στην Αμερική, Paul Mitchell – με έδρα τον Γέρακα Αττικής, βρίσκεται σε αναζήτηση ανθρώπινου δυναμικού για την υποστήριξη του τμήματος πωλήσεων στην Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη

Βασικός ρόλος της θέσης του Συμβούλου Πωλήσεων B2B, είναι η προώθηση των προϊόντων της εταιρείας στην αγορά του κομμωτηρίου και η διατήρηση σχέσεων εμπιστοσύνης και αξιοπιστίας με τους πελάτες.

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη υφιστάμενου πελατολογίου και επικοινωνία με δυνητικούς πελάτες
  • Διασφάλιση ομαλών και μακροχρόνιων σχέσεων με το πελατολόγιο
  • Επικοινωνία για ραντεβού και παρουσίαση του brand στα κομμωτήρια
  • Ημερήσια καταχώριση των παραγγελιών σε λογισμικό CRM
  • Αποστολή προσφορών και follow-up
  • Reporting αποτελεσμάτων
  • Συνεργασία με άτομα διαφορετικών τμημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε εξωτερικές πωλήσεις προϊόντων/υπηρεσιών
  • Δυναμικό χαρακτήρα με ικανότητες διαπραγμάτευσης, αύξησης πωλήσεων και διατήρησης σχέσεων εμπιστοσύνης
  • Καλή γνώση MS Office (Excel, Word, PowerPoint), και Android λογισμικό
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Ομαδικό πνεύμα και όρεξη για δημιουργία
  • Συνέπεια και επαγγελματική εμφάνιση
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός έδρας σε μηνιαία βάση

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Κινητή συσκευή και κάρτα sim
  • Tablet για επαγγελματική χρήση
  • Έξοδα κίνησης
  • Ιδιωτική ασφάλιση
  • Bonus επίτευξης στόχου
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση στις τεχνικές πωλήσεων και τη γνώση των προϊόντων μας
Γέρακας
πριν ένα μήνα