Υπεύθυνο ανάπτυξης πωλήσεων με έδρα την Αττική (HORECA-BARECA)

H SEGAFREDO ZANETTI HELLAS κορυφαία εταιρεία καφέ παγκοσμίως, με πετυχημένη παρουσία

στην Ελλάδα από το 1991 αναπτύσσεται και μεγαλώνει

 Είμαστε μέλος του πολυεθνικού ομίλου MASSIMO ZANETTI BEVERAGE GROUP, ενός από τους μεγαλύτερους ομίλους εταιριών καφέ στον κόσμο, διαθέτοντας και συμπληρωματικά προϊόντα όπως τσάι, κακάο.Με ένα ισχυρό χαρτοφυλάκιο κορυφαίων εμπορικών brands, με παρουσία σε 110 χώρες και παραγωγή σε 20 εργοστάσια, με περισσότερους από 100.000 πελάτες και πάνω από 43 εκατομμύρια φλιτζάνια καφέ που σερβίρονται ανά ημέρα.  Αναζητούμε: Υπεύθυνο ανάπτυξης πωλήσεων με έδρα την Αττική (HORECA-BARECA)

Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη/διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου της εταιρείας
  • Εξεύρεση νέων πελατών
  • Παρακολούθηση υπολοίπων
  • Εφαρμογή της εταιρικής στρατηγικής και εμπορικής πολιτικής
  • Υλοποίηση πλάνου ανάπτυξης της αγοράς και προτεραιοτήτων
  • Χαρτογράφηση της αγοράς
  • Σύνταξη και παρουσίαση πρότασης σε νέους πελάτες

Απαραίτητα προσόντα:

  • 3ετή εμπειρία σε παραγωγική θέση πωλήσεων στο χώρο του HO.RE.CΑ – BA.RE.CA
  • Πτυχίο ανώτερης ή ανώτατης εκπαίδευσης
  • Βασικές γνώσεις χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή (MS office)
  • Άδεια οδήγησης κατηγορίας Β’
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους

Επιπρόσθετα χαρακτηριστικά υποψηφίου:

  • Μεθοδικότητα και ατομική οργάνωση
  • Συνεχή αναζήτηση για προσωπική ανάπτυξη
  • Ικανότητα δημιουργίας σχέσεις εμπιστοσύνης
  • Πνεύμα ομαδικότητας
  • Barista skills (επιθυμητά)
  • Ικανότητα παρουσίασης πρότασης και διαπραγμάτευσης
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων
  • Αντίληψη της κερδοφόρας και ολοκληρωμένης εξυπηρέτησης πελατών

Παροχές εταιρείας:

  • Μόνιμη και σταθερή συνεργασία που βασίζεται στην αμοιβαία εκτίμηση
  • Διαρκή ενημέρωση σε Ελλάδα και εξωτερικό για το portfolio της εταιρείας
  • Εκπαίδευση στις πιο σύγχρονες και αποδοτικές τεχνικές πωλήσεων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο + κινητό τηλέφωνο + laptop
  • Πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση
  • Σταθερές μηνιαίες αποδοχές + Bonus για επίτευξη στόχων

Στείλτε το βιογραφικό σας στο: m.konstantinidou@segafredo.gr

Πεντέλη
πριν ένα μήνα