Για εργοδότες
ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΠΩΛΗΣΕΩΝ (SALES SUPPORT COORDINATOR)
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Η εταιρία ΑΝΑΣΤΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Γ. Α.Ε. αναπτύσσεται διαρκώς εδώ και 40 χρόνια στο χονδρικό εμπόριο ρουλεμάν & βιομηχανικών ειδών καλύπτοντας τις ανάγκες των πελατών της σε Ελλάδα & εξωτερικό στους κλάδους της βιομηχανίας, ναυτιλίας & κατασκευής μηχανημάτων.

Στο πλαίσιο της δυναμικής μας ανάπτυξης, αναζητούμε υπεύθυνο υποστήριξης πωλήσεων για τις εγκαταστάσεις μας στο Αιγάλεω.

Περίληψη Θέσης Εργασίας

Ο Υπάλληλος Υποστήριξης Πωλήσεων (Sales Support Coordinator) θα διαδραματίσει κρίσιμο ρόλο βοηθώντας την ομάδα πωλήσεων παρέχοντας διοικητική υποστήριξη, διαχείριση ερωτημάτων πελατών και διασφαλίζοντας μια απρόσκοπτη διαδικασία πωλήσεων. Αυτή η θέση απαιτεί ένα ενεργό και πελατοκεντρικό άτομο που μπορεί να συμβάλει στη συνολική αποδοτικότητα και αποτελεσματικότητα του τμήματος πωλήσεων.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Το κύριο σημείο επαφής για τις ερωτήσεις των πελατών και παροχή έγκαιρων, ακριβών και επαγγελματικών απαντήσεων
  • Συνεργασία με αντιπροσώπους πωλήσεων για την αντιμετώπιση των αναγκών των πελατών
  • Επεξεργασία και διαχείριση παραγγελιών πελατών από την έναρξη έως την εκπλήρωση
  • Εξασφάλιση ακριβούς και έγκαιρης καταχώρησης, παρακολούθησης και συντονισμού της παραγγελίας
  • Προετοιμασία εγγράφων, reports και αρχείων που σχετίζονται με τις πωλήσεις
  • Δημιουργία και ανάλυση reports πωλήσεων για υποστήριξη των διαδικασιών λήψης αποφάσεων
  • Παροχή υποστήριξης στην ομάδα πωλήσεων για την προετοιμασία προτάσεων, παρουσιάσεων και άλλων υλικών πωλήσεων
  • Συντονισμός της επικοινωνίας μεταξύ των εσωτερικών τμημάτων για την ικανοποίηση των αιτημάτων των πελατών
  • Παρακολούθηση των επιπέδων αποθέματος και συνεργασία με τα σχετικά τμήματα για την διασφάλιση της διαθεσιμότητας των προϊόντων
  • Παροχή στοιχείων για τα επίπεδα αποθεμάτων με βάση τις τάσεις και τις προβλέψεις πωλήσεων
  • Ενημέρωση και διατήρηση πληροφοριών πωλήσεων στο σύστημα CRM
  • Δημιουργία αναφορών και πληροφοριών από το σύστημα CRM για την υποστήριξη στρατηγικών πωλήσεων

Απαραίτητα προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε ρόλο υποστήριξης πωλήσεων ή διοικητικό ρόλο
  • Ισχυρές οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα multitasking
  • Άριστες δεξιότητες γραπτής και προφορικής επικοινωνίας (Ελληνικά και Αγγλικά)
  • Γνώση εφαρμογών Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)
  • Εξοικείωση με τα συστήματα CRM και ERP θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • Κουλτούρα επίλυσης προβλημάτων και πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων, Μάρκετινγκ ή συναφούς κλάδου θα προτιμηθεί

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες για επαγγελματική εξέλιξη και ανάπτυξη εντός της εταιρείας

Εάν είστε άτομο με κίνητρο και προσανατολισμό στη λεπτομέρεια, με πάθος να υποστηρίζετε τις ομάδες πωλήσεων και να διασφαλίζετε την ικανοποίηση των πελατών, σας ενθαρρύνουμε να υποβάλετε αίτηση. Γίνετε μέλος της ομάδας μας και συνεισφέρετε στην επιτυχία της Αναστασόπουλος Γ. Α.Ε. στον κλάδο χονδρικής.

Αιγάλεω