Sales assistants καταστήματα MANGO Γλυφάδας και River West Mall
ΑθήναΤοποθεσία
Αθήνα
πριν ένα μήνα
Ημ. ανάρτησης

Ο Όμιλος Εταιριών FAIS δραστηριοποιείται σε καταστήματα λιανικής/χονδρικής ενδυμάτων, υποδημάτων και αξεσουάρ, σε καταστήματα για περισσότερα από 40 χρόνια, κυριαρχώντας στην ελληνική αγορά και επεκτείνοντας τις δραστηριότητές της στη Βουλγαρία, τη Ρουμανία και την Κύπρο.

Οι επιχειρηματικές δραστηριότητες περιλαμβάνουν τη διανομή της πολυτέλειας, τον αθλητισμό, τα είδη ένδυσης περιστασιακής ζωής, τα παπούτσια και τα αξεσουάρ φέρνοντας ισχυρές και καινοτόμες μάρκες στους καταναλωτές.

Στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης ο Όμιλος Εταιριών FAIS αναζητάει:

Sales assistant κατάστημα Mango Γλυφάδας.

Sales assistant κατάστημα Mango River West Mall.

Περιγραφή Θέσης

Η θέση είναι μερικής απασχόλησης και έχει ως κύριο στόχο την αποτελεσματική και ποιοτική εξυπηρέτηση των πελατών εξασφαλίζοντας την ικανοποιητική αγοραστική εμπειρία τους.

Αρμοδιότητες

  • Διασφάλιση της ποιοτικής εξυπηρέτησης των πελατών του καταστήματος, εφαρμόζοντας τις στρατηγικές πώλησης.
  • Επίτευξη ποσοτικών και ποιοτικών στόχων.
  • Φροντίδα εξοικείωσης με την συλλογή του καταστήματος.
  • Εξοικείωση με τους εμπορικούς δείκτες.
  • Διατήρηση του τμήματος ευθύνης του ανεφοδιασμού και σύμφωνα με τις προδιαγραφές της εταιρίας.

Απαραίτητα προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση από 0 έως 3 έτη
  • Αγάπη για την μόδα. Παρακολούθηση των τάσεων της σεζόν και ενημέρωση για τις συλλογές του ανταγωνισμού.
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας και δυνατότητα παράλληλης εξυπηρέτησης πελατών.
  • Επιθυμία για γνώση
  • Εκπαίδευση στις διαθέσιμες υπηρεσίες και την προσφορά τους στις ανάγκες των πελατών.

Τι προσφέρουμε

  • Οργανωμένο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης στον κλάδο
Αθήνα
Με κάποια εμπειρία
Μερική απασχόληση