Για εργοδότες
ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΤΗ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ ΜΗΧΑΝΙΚΟ
πριν 10 μέρες
Ημ. ανάρτησης
ΠαραγωγήΚατηγορία θέσης
Παραγωγή

Πρόκειτε για μια απο τις μεγαλύτερες εταιρείες παραγωγής και επεξεργασίας υλικών εύκαμπτης συσκευασίας στην Ελλάδα, με πελάτες πολλές απο τις μεγαλύτερες εταιρείες στον χώρο των τροφίμων, των προιόντων υγιεινής και άλλων εξειδικευμένων βιομηχανικών ποιόντων και επενδύοντας συνεχώς σε ένα πολλά υποσχόμενο και ανταγωνιστικό μέλλον!

Στην PAPER AXON πιστεύουμε οτι οι επενδύοντας στους ανθρώπους μας, επενδύουμε στην επιτυχία της εταιρείας!

Στο πλαίσιο ανάπτυξης μας ζητούμε: Αυτοματιστή Ηλεκτρολόγο Μηχανικό για τις εγκαταστάσεις μας στα Καλύβια Αττικής.

Περιγραφή θέσης - αρμοδιότητες.

- Φροντίζει για την προληπτική συντήρηση του εξοπλισμού βάσει του προγράμματος συντήρησης.

- Επιδιορθώνει βλάβες στον εξοπλισμό του τομέα ευθύνης του.

- Προτείνει βελτιώσεις της λειτουργίας και του εξοπλισμού του τμήματος του.

- Μεριμνά για την καλή χρήση του εξοπλισμού παραγωγής που βρίσκεται υπο την ευθύνη του.

- Συνεργάζεται με τους εργοδηγούς γραμμής για την προετοιμασία των γραμμών παραγωγής σύμφωνα με το πρόγραμμα παραγωγής.

- Ακολουθεί πιστά τους κανόνες ασφαλείας και λειτουργίας.

Απαραίτητα προσόντα

- Απόφοιτος/η σχολής πρώην ΑΤΕΙ ή ΟΑΕΔ ή επαγγελματικής σχολής Ηλεκτρολόγων, Αυτοματιστών, Μηχανικών ή Μηχανολόγων Μηχανικών.

- Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση κατά προτίμιση στον τομέα της βιομηχανίας >= 2 ετών θα ληφθεί σοβαρά υπόψη.

- Ειδικές γνώσεις λειτουργία και συντήρηση εξοπλισμού και βιμηχανικής παραγωγής.

- Ικανότητα ανάγνωσης και κατανόησης γιαγραμμάτων ροής καθώς και ηλεκτρολογικού / μηχανολογικού σχεδίου, ladder, cfs (plc).

- Πρακτκό μυαλό με ικανότητα τεχνικής αντίληψης.

- Ικανότητα απόδοσης κάτω απο χρονικά όρια.

- Γνώση χειρισμού Η/Υ.

- Ομαδικό πνεύμα.

- Γνώση Αγγλικής γλώσσας και τεχνικής ορολογίας θα εκτιμηθεί αναλόγως.

Παροχές.

- Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάση προσόντων και προυπηρεσίας.

- Υπερωριακή εργασία βάση νόμου.

- Δυνατότητα επιδότησης για μετακίνηση σε υποψήφιους που δεν κατάγονται απο κοντινές περιοχές.

- Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης.

- Συνεχής εξέλιξη και εκπαίδευση.

Αποστείλατε βιογραφικά στο   info@paperaxon.gr

Καλύβια Θορικού