Για εργοδότες
Κωδ:PRODUCTION
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ

PRIME SOLUTIONS ABEE

Η εταιρεία Prime Solutions ABEE κατέχει ηγετική θέση  στο χώρο της παραγωγής καλλυντικών και παραφαρμακευτικών προϊόντων.

Η αναγνώριση και η εδραίωση της στην παγκόσμια αγορά, είναι αποτέλεσμα των  υψηλών προδιαγραφών παραγωγικής διαδικασίας,

 η οποία εξασφαλίζει σταθερή ποιότητα και ευελιξία.

Στα πλαίσια της συνεχούς προσπάθειας  για ανάπτυξη, ζητά να προσλάβει για τη θέση του υπεύθυνου προμηθειών άτομο ηλικίας

 25-40 χρονών στα γραφεια της στον Αλιμο.

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ – ΑΛΙΜΟΣ

Ο/η υποψήφιος/α θα αναφέρεται στον διευθυντή Επιχειρησιακών Λειτουργιών και θα είναι υπεύθυνος/η για τη διαχείριση και την εποπτεία των προμηθειών της επιχείρησης.

Ο κάτοχος της θέσης θα έχει τις παρακάτω αρμοδιότητες:

  • Πραγματοποίηση παραγγελιών προς προμηθευτές εσωτερικού και εξωτερικού
  • Υπεύθυνος για την εκπόνηση και την υλοποίηση της στρατηγικής αγορών με το βέλτιστο δυνατό οικονομικό, ποιοτικό και κόστος αποθεμάτων αποτέλεσμα σύμφωνα με τους γενικούς επιχειρησιακούς στόχους της επιχείρησης.
  • Διαμορφώνει μετρήσιμες παραμέτρους παρακολούθησης των αποτελεσμάτων που απορρέουν από τις συνεργασίες / συμβάσεις με το σύνολο των προμηθευτών.
  • Υπεύθυνος για το reporting προς τη γενική διεύθυνση και τη διεύθυνση Επιχειρησιακών Λειτουργιών, που περιλαμβάνει τις εκθέσεις για την απόδοση τον συμβάσεων των προμηθευτών, καθώς και των διορθωτικών ενεργειών που με δική του πρωτοβουλία λαμβάνει.
  • Εξασφαλίζει τη βέλτιστη απόδοση του προϋπολογισμού αγορών σε οικονομικό, ποιοτικό και επιχειρησιακό επίπεδο.
  • Διαπραγματεύεται και κλείνει συμφωνίες και συμβάσεις με τους προμηθευτές όπως απαιτούν οι επιχειρησιακές ανάγκες των μονάδων της επιχείρησης.
  • Διενεργεί τις αξιολογήσεις συμβάσεων και προμηθευτών και φροντίζει για την έγκαιρη αποφυγή συγκρούσεων, ελλείψεων ή λαθών.
  • Διασφαλίζει την τήρηση της στρατηγικής αγορών με το βέλτιστο δυνατό οικονομικό, ποιοτικό και κόστος αποθεμάτων αποτέλεσμα.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πανεπιστημιακός τίτλος σε σχετικό τομέα
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών ως υπεύθυνος προμηθειών
  • Άριστη γνώση εμπορευμάτων και αγοράς
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Έμπειρος χρήστης MS Οffice
  • Αποτελεσματικές οργανωτικές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Επαγγελματική ηθική και ακεραιότητα

Η εταιρία προσφέρει:

  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας
  • Ευχάριστο και σύγχρονο περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση και ανάπτυξη
Άλιμος
πριν 13 μέρες